Trwa ładowanie...
d3bv7qq

Dwie Polki wygrały w wyborach w Brukseli. 6 lat kadencji

Sukces dwóch Polek w wyborach samorządowych w stolicy Belgii. Przez sześć lat będą zasiadać w radach brukselskich gmin. W weekendowym głosowaniu o poparcie zabiegało aż 20 kandydatów pochodzących z Polski.
Share
Nowe radne Zielonych z polskimi korzeniami pracują na rzecz instytucji unijnych
Nowe radne Zielonych z polskimi korzeniami pracują na rzecz instytucji unijnychŹródło: East News, Fot: Reporters/Andrieu/REPORTER
d3bv7qq

Obie Polki startowały z listy Zielonych - wyjaśnia RMF FM. Urodzona w Kanadzie Nora Bednarski ma szanse zostać pełnoetatowym ministrem w lokalnym rządzie w gminie Ixelles. Po zwycięstwie to Zieloni wskażą tam burmistrza. Bednarski porusza się na wózku inwalidzkimi i to właśnie poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych była jednym z głównych postulatów w programie.

To wielka niespodzianka, że uzyskałam aż tak duże poparcie - powiedziała dziennikarce stacji, kobietam, która mieszka w Brukseli od 16 lat i pracuje w Komisji Europejskiej.

d3bv7qq

Z kolei Joanna Kaminska zdobyła mandat w gminie Etterbeek, gdzie Polacy są drugą grupą pod względem liczebności społecznością europejską. Polka mieszka w Belgii od ośmiu lat i pracuje w Parlamencie Europejskim.

Jak podkreśla korespondentka RMF FM, belgijskie rady gmin mają dużo kompetencji, także w zakresie pobierania lokalnych podatków i planów dotyczących inwestycji czy transportu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bv7qq

Zobacz także: Zdumiewające zarzuty ministra PiS pod adresem Tuska. Adam Bielan dolewa oliwy do ognia

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów