Trwa ładowanie...

Dwie eksplozje w Iraku. Terroryści z Państwa Islamskiego zabili osiem osób

Państwo Islamskie znów zaatakowało w Iraku. W Faludży w środkowej części kraju doszło do dwóch zamachów terrorystycznych z udziałem samochodów pułapek. W wyniku eksplozji śmierć poniosło osiem osób.

Share
Dwie eksplozje w Iraku. Terroryści z Państwa Islamskiego zabili osiem osóbŹródło: AFP
d1ahscy

Pierwszy zamach miał w miejsce w zachodniej części miasta, a dokładniej w punkcie kontrolnym. Kolejny samochód został zdetonowany w centrum Faludży, niedaleko zatłoczonej kawiarni. Do obu eksplozji przyznali się terroryści z Państwa Islamskiego.

Do zamachów doszło w dniu wizyty w Iraku amerykańskiego ministra obrony Asha Cartera, który przybył, by zapoznać się z postępami ofensywy wojsk irackich na Mosul - drugie co do wielkości miasto Iraku, zajęte w 2014 roku przez Państwo Islamskie (IS). Odbicie Mosulu wspiera militarnie międzynarodowa koalicja pod wodzą USA. Na razie wyzwolono około jednej czwartej miasta, ale dżihadyści stawiają zaciekły opór.

Faludża, zajęta przez IS w 2014 roku jako pierwsze irackie miasto, została wyzwolona w czerwcu bez napotkania większego oporu ze strony dżihadystów. Niedzielne zamachy w tym mieście pokazują, że nawet po całkowitym wyzwoleniu Mosulu islamscy ekstremiści będą nadal stanowić zagrożenie - pisze Reuters.

Oprac. Michał Fabisiak

d1ahscy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ahscy
d1ahscy
Więcej tematów