Trwa ładowanie...
d34s41p
IAR

Dwaj nowi wiceprezesi w Prawie i Sprawiedliwości? Sasin: to byłoby takie dopełnienie kierownictwa PiS

• W kierownictwie PiS pojawią się dwie nowe osoby
• Wiceprezesami partii mieliby zostać Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d34s41p

Ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma zostać poszerzone o dwóch nowych wiceprezesów. Mieliby nimi zostać Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.

Poseł Jacek Sasin pytany o komentarz do tej informacji powiedział, że co prawda ostateczne decyzje zapadną dopiero w lipcu, ale zgłoszeni kandydaci to dobry wybór. Według posła każda z tych osób wniosłaby coś ważnego do kierownictwa partii. Sasin przypomniał, że profesor Gliński to przedstawiciel świata nauki, z kolei wicepremier Morawiecki reprezentuje środowisko gospodarcze. - To byłoby takie dopełnienie kierownictwa PiS - powiedział.

Podobnie kandydatury Piotra Glińskiego i Mateusza Morawieckiego ocenia poseł Wojciech Skurkiewicz. Polityk Prawa i Sprawiedliwości uważa, że kierownictwo partii wiele może zyskać na wyznaczeniu na wiceprezesów akurat tych osób. Zdaniem posła Skurkiewicza obaj kandydaci mają dużo do zaoferowania ze względu na swoje doświadczenie.

d34s41p

Teraz PiS ma czterech wiceprezesów: premier Beatę Szydło, szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra koordynatora służ specjalnych Mariusza Kamińskiego i ministra w kancelarii premiera Adama Lipińskiego.

Decyzja o tym, czy do tego grona dołączą Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, oficjalnie zapadnie 2 lipca na kongresie PiS.

d34s41p

Podziel się opinią

Share

d34s41p

d34s41p
Więcej tematów