Trwa ładowanie...
d4kjy8v

Dwaj mężczyźni mają dzielić los Tomasza Komendy. Zbigniew Ziobro polecił zbadanie sprawy

Arkadiusz Kraska i Adam Dudała odsiadują wyroki za zabójstwa, których mieli nie popełnić. Minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej ponowne zbadanie spraw obu mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro polecił zbadanie sprawy Arkadiusza Kraska i Adama Dudały
Zbigniew Ziobro polecił zbadanie sprawy Arkadiusza Kraska i Adama Dudały (PAP, Fot: Marcin Obara)
d4kjy8v

Zbigniew Ziobro podjął decyzję po publikacjach na temat skazanych mężczyzn. Pod apelem do ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury podpisało się 11 dziennikarzy, w tym Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński, Marcin Wyrwał (Onet) oraz Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski ("Polityka"), którzy kilka lat temu opisali sprawę Dudały i Kraski.

Jak poinformował portal onet.pl, w poniedziałek Służba Więzienna zaczęła w poniedziałek przygotowywać dokumentację dotyczącą skazania mężczyzn i przekazania jej do ministerstwa sprawiedliwości. Decyzję podjął minister Zbigniew Ziobro.

Doniesienia portalu o poleceniu Zbigniewa Ziobry potwierdził rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak.

d4kjy8v

Zobacz także: Brejza broni Tuska ws. Amber Gold

Adam Dudała został skazany w 2001 roku na 25 lat więzienia za dwa morderstwa. Mężczyzna był wcześniej powiązany z półświatkiem przestępczym, w momencie zatrzymania nie utrzymywał już jednak żadnych kontaktów z gangsterami.

Obciążył go jeden z nich Sławomir R. "Woźny". Jednak nie podał nazwiska oraz inny rysopis. Nie wymienił żadnych znaków szczególnych chociaż Dudała od urodzenia ma widoczną narośl na głowie. A świadkowie zeznali, że Dudała w momencie zabójstwa był nad morzem, a nie na miejscu zbrodni.

d4kjy8v

Sprawa Arkadiusza Kraski jest podobna. Został skazany za zabicie w strzelaninie dwóch złodziei samochodów. Po latach prokurator doskonale orientująca się w szczecińskim półświatku publicznie powiedziała, że w jej odczuciu Kraska jest niewinny. Jednak nie rozparzono ponownie jego sprawy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4kjy8v

Podziel się opinią

Share
d4kjy8v
d4kjy8v
Więcej tematów