Trwa ładowanie...
d1cx1tn
d1cx1tn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwa ogólnopolskie dzienniki znikają z kiosków

W poniedziałek do kiosków trafi pierwszy numer nowej gazety, powstałej z połączenia "Dziennika" i "Gazety Prawnej". Według deklaracji wydawcy - spółki Infor Biznes - średnia sprzedaż "Dziennika Gazety Prawnej" ma osiagnąć minimum 110 tys. egzemplarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1cx1tn

Od 17 sierpnia "Dziennik" nie jest już wydawany przez Axel Springer Polska, tylko Infor Biznes, wydawcę "Gazety Prawnej". To skutek porozumienia zawartego na początku czerwca przez Infor i Axel Springer Polska. Na jego mocy Axel objął 49% udziałów w spółce Infor Biznes i wniósł do niej drukowany tytuł "Dziennik Polska Europa Świat" oraz serwis internetowy Dziennik.pl. Na początku sierpnia na połączenie wyraził zgodę UOKiK.

Nowy tytuł, według zapowiedzi wydawcy, ma składać się z trzech modułów - stron białych (głównie informacje z "Dziennika"), łososiowych (dodatek "Forsal" i tematyka gospodarcza z "Gazety Prawnej") i żółtych (prawo i podatki z "Gazety Prawnej"). W dalszym ciągu ukazywać się mają dodatki z "Dziennika": Kultura, Program TV, Nieruchomości i Podróże. Z kolei dotychczasowy sobotni dodatek do "Dziennika" - "Europa" od początku września ukazuje się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca wraz z wydawanym przez Axel Springer tygodnikiem "Newsweek Polska".

Redaktorem naczelnym "Dziennika Gazety Prawnej" jest Michał Kobosko, który w czerwcu na stanowisku naczelnego "Dziennika" zastąpił Roberta Krasowskiego. - W połączonym tytule pozostanie to wszystko, czego poszukują i co cenią czytelnicy "Gazety Prawnej" i "Dziennika": bieżące informacje, pogłębione analizy biznesowo-prawne, komentarze ekspertów podatkowych, bogaty serwis ekonomiczny" - informował w końcu sierpnia Kobosko.

d1cx1tn

Jak powiedział Marcin Malinowski, rzecznik holdingu Infor Pl, w skład którego wchodzi m.in. Infor Biznes, w zbliżonym kształcie pozostaną natomiast dotychczasowe strony internetowe: dziennik.pl, gazetaprawna.pl i forsal.pl. - Strony te będą odpowiadały poszczególnym częściom nowego dziennika, choć oczywiście będą ze sobą współpracować - wyjaśnił Malinowski.

Dodał, że będą pewne różnice między wersją nowego dziennika dostępną w kioskach, a otrzymywaną w prenumeracie. - Z badań wynika, iż różne są oczekiwania klientów nabywających gazetę w kioskach od oczekiwań prenumeratorów - powiedział. Zaznaczył, że wersja w prenumeracie będzie miała nieco więcej stron "żółtych" oraz wzbogacona będzie o dodatki fachowe i poradnicze.

W skład holdingu Infor PL poza Infor Biznes wchodzą społki Infor Ekspert (wydawca internetowo-papierowych profesjonalnych produktów informacyjnych z zakresu prawa i podatków, Infor Lex oraz portalu infor.pl), Infor Training (spółka należąca do czołówki firm szkoleniowych w Polsce) i Infornext.pl (wydawca wieszjak.pl i prawnik.pl).

d1cx1tn

Podziel się opinią

Share

d1cx1tn

d1cx1tn
Więcej tematów