Trwa ładowanie...
d1gqoxz

Duża inwestycja MPWiK oddana. "Koniec z chlorowaną wodą w Warszawie"

Nowoczesna instalacja tzw. ozonowania pośredniego i filtrów węglowych została oddana w Stacji Uzdatniania Wody "Praga". Oznacza to, że każdy z zakładów wodociągowych MPWiK jest już wyposażony w najnowocześniejsze systemy, wpływające na jakość stołecznej kranówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duża inwestycja MPWiK oddana. "Koniec z chlorowaną wodą w Warszawie"
(WawaLove.pl)
d1gqoxz

- Dzięki modernizacji, a przede wszystkim zastosowaniu nowoczesnych technologii, z wody tutaj uzdatnionej w ciągu najbliższych tygodni zostanie wyeliminowany chlor. A to głównie on wpływał na pogorszenie jej smaku i zapachu - powiedziała na otwarciu SUW "Praga" Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. Inwestycja polegała m.in. na kompleksowej modernizacji infrastruktury, budowie pompowni oraz specjalistycznego zaplecza technicznego. Jej zasadniczym celem było wyeliminowanie wielu środków, koniecznych do końcowej dezynfekcji.

- Codziennie dostarczamy mieszkańcom Warszawy blisko 300 mln litrów wody. Dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym w naszych zakładach produkcyjnych, można ją pić prosto z kranu, w każdej dzielnicy miasta - podkreśliła Hanna Krajewska, prezes MPWiK. Dzięki oddaniu nowoczesnej instalacji znaczącą poprawę smaku odczują mieszkańcy, pozostający w strefie zasilania tego wodociągu. Dotyczy to m.in. Wilanowa, Wawra, Rembertowa, Targówka, Pragi Południe oraz części Mokotowa i Śródmieścia. Łącznie chodzi o blisko 1/3 powierzchni Warszawy. MPWiK podkreśla, że woda z kranu w stolicy jest smaczna i nadaje się do bezpośredniego spożycia.

d1gqoxz

Podziel się opinią

Share

d1gqoxz

d1gqoxz
Więcej tematów