ycipk-169y8z

"Dulkiewicz wygrała przypadkowo". Krytykowany Płażyński przeprasza

Kacper Płażyński skomentował wygraną Aleksandry Dulkiewicz w wyborach uzupełniających w Gdańsku. Jej zwycięstwo określił "przypadkiem". Polityk PiS uznał swoją wypowiedź za niefortunną, ale nie uniknął krytyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kacper Płażyński przeprosił Aleksandrę Dulkiewicz
Kacper Płażyński przeprosił Aleksandrę Dulkiewicz (East News, Fot: Wojciech Strozyk)
ycipk-169y8z

Radny PiS odniósł się do wyników uzupełniających wyborów na prezydenta Gdańska, które wygrała Aleksandra Dulkiewicz. - Ten tytuł przypadł jej przypadkiem. Nie sądzę, aby gdańszczanie wybrali ją w normalnych wyborach na tak odpowiedzialną funkcję - powiedział w rozmowie z Telewizją Republika Kacper Płażyński.

Kandydat w październikowych wyborach, w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska uznał następnego, że jego "wypowiedź była niefortunna". "Miałem na myśli oczywisty fakt, że gdyby nie tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, Dulkiewicz w tych wyborach w ogóle by nie startowała. Proszę przyjąć moje przeprosiny" - wyjaśnił na Twitterze.

ycipk-169y8z

Płażyński za pierwszą wypowiedź został skrytykowany przez komentatorów. "Słabe" - oceniła blogerka Kataryna. "Dżentelmena poznaje się po tym, jak kończy" - napisał dziennikarz Michał Szułdrzyński. "Czy to nie jest ten młodzieniec znany z tego, że jest synem swojego ojca i przegrał wybory?" - pyta publicystka Renata Grochal. "Rozumiem, że gdyby Pan wygrał, nie byłoby przypadku" - uważa europoseł Dariusz Rosati. "Nieprzyzwoite młody człowieku" - twierdzi dziennikarz Krzysztof Luft.

ycipk-169y8z
ycipk-169y8z

Zobacz także: Dulkiewicz: nie jestem drugim Pawłem

ycipk-169y8z

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-169y8z
ycipk-169y8z