Trwa ładowanie...
Duda zachował się niewłaściwie? Jan Grabiec: przyzwyczaiłem się
Andrzej Duda

Duda zachował się niewłaściwie? Jan Grabiec: przyzwyczaiłem się

Prezydent Andrzej Duda uklęknął przed pomnikiem zmarłego w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Gest komentowali chętnie internauci.Odniósł się do niego też Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej. - Przyzwyczaiłem się już do tego, że pan prezydent klęka w bardzo wielu okolicznościach, w różnych miejscach - powiedział polityk.

Share
dotj23x

Prezydent Duda podczas oficjalnej wizyty w Gruzji uklęknął, składając wieniec przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Zdjęcie tej sceny zamieszczone na Twitterze spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów. Wśród nich znalazły się osoby, które doceniły zachowanie Dudy. Były też jednak negatywne komentarze. - Od kiedy pod pomnikami się klęczy? - brzmi jeden z wpisów.

Z krytykami z mediów społecznościowych zgodził się Grabiec. W #dzieńdobryWP podkreślił, że prezydent reprezentuje wszystkich Polaków, dlatego powinien zachowywać się godnie.

dotj23x

- Bywa czasem tak, że przed grobem bliskiej osoby klęczymy. To jest tradycja. Z tego co wiem jednak, pan prezydent nie jest pochowany w Gruzji - mówił polityk.

Zwrócił też uwagę, że Duda nie zawsze zachowuje się tak, jak przystoi i "wykonuje jakieś gesty, które mają rozbawić publiczność". - Nie potrafi chyba dostosować swojego zachowania do okoliczności - powiedział.

"Gesty, które mają rozbawić"

Przypomnijmy, że mnóstwo komentarzy pojawiło się też pod innym zdjęciem Dudy. Prezydent RP pozując w Brukseli, skierował kciuki do góry, tuż nad głową kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

dotj23x

Podziel się opinią

Share
dotj23x
dotj23x
Więcej tematów