Trwa ładowanie...

Duda surowo ocenia Kaczyńskiego. Wspomniał też o Tusku

Prezydent Andrzej Duda w mocnych słowach ocenił styl kierowania PiS-em przez Jarosława Kaczyńskiego i KO przez Donalda Tuska. - Ci panowie są panami życia i śmierci tych ugrupowań, ponieważ mają w swoim ręku listy wyborcze, którymi układają swoją partię. Wszystkie ich polecenia są wykonywane i można powiedzieć, że w partiach to jest wręcz dyktatorska władza - podkreślił Duda.

Duda surowo ocenia Kaczyńskiego. Wspomniał też o TuskuDuda surowo ocenia Kaczyńskiego. Wspomniał też o TuskuŹródło: East News, fot: Marcin Obara
d3hd8gy
d3hd8gy

Robert Mazurek pytał prezydenta, "czy określiłby swoje relacje z Jarosławem Kaczyńskim jako partnerskie".

- To bardzo specyficzna sytuacja. Cieszę się, że pan do tego nawiązał, bo mamy dzisiaj bardzo dobry obraz tego, jak to wygląda. Mamy dzisiaj dwóch bardzo poważnych wiekiem, stażem i pozycją panów na scenie politycznej w Polsce. Jednym z nich jest wymieniony były premier, prezes Jarosław Kaczyński, a drugim jest obecny premier Donald Tusk - zaczął Duda.

Prezydent ocenił, że obaj politycy "od wielu lat toczą ze sobą bardzo zażarty spór".

- Ci panowie stoją na czele dwóch obozów politycznych. To jest tak naprawdę w obu przypadkach władza jednoosobowa. Ci panowie są panami życia i śmierci tych ugrupowań, ponieważ mają w swoim ręku listy wyborcze, którymi układają swoją partię. Właściwie wszystkie ich polecenia są wykonywane i można śmiało powiedzieć, że w partiach to jest wręcz autorytarna, dyktatorska władza. Nie lubią, jak ktokolwiek im się sprzeciwia - podkreślił Duda.

d3hd8gy

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: jasny sygnał dla Dudy. "Z szantażystami się nie negocjuje"

Przypomniał, że Tusk i Kaczyński ubiegali się w przeszłości o objęcie urzędu prezydenta.

- Obu tym panom to się nie udało. Ja ubiegałem się o urząd prezydenta RP dwukrotnie i za każdym razem zakończyło się to moim zwycięstwem - podkreślił Duda. - Sądzą panowie, że na tej pozycji, na której to prezydent jednoosobowo podejmuje decyzje i nikt nie ma na to wpływu, sadzicie, że ci panowie (Kaczyński i Tusk - red.) mnie lubią? Myślę, że nie - powiedział prezydent zwracając się do Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka.

d3hd8gy

Z kim przyjaźni się Andrzej Duda? Padły dwa nazwiska

Podczas rozmowy padło też pytanie o to z kim prezydent obecnie się przyjaźni. - Z moimi kolegami, z którymi współpracuję w Pałacu Prezydenckim, ministrem (w Kancelarii Prezydenta - red.) Wojciechem Kolarskim. Mogę powiedzieć, że się przyjaźnię z całym szeregiem osób - odparł Andrzej Duda.

Robert Mazurek dopytał o "przyjaźnie z politykami". - Z politykami "przyjaźnie", to może za duże słowo. Nie mam jakichś wielkich przyjaźni w polityce muszę przyznać powiedział Duda.

- Mam bardzo duże zaufanie do mojego współpracownika, też mogę powiedzieć, że przyjaciela, bardzo go cenię, Marcina Mastalerka - dodał prezydent.

Przeczytaj też:

Źródło: youtube.com/@KanalZeroPL

d3hd8gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hd8gy
Więcej tematów