Trwa ładowanie...

Duda składa życzenia kobietom. Przypomina mało znany fakt

Z okazji Święta Kobiet życzenia przedstawicielkom płci pięknej złożył prezydent. Andrzej Duda przypomina, że Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym przed stu laty kobiety uzyskały pełne prawa wyborcze.

Duda składa życzenia kobietom. Przypomina mało znany faktŹródło: PAP/EPA
d3vw1xl
d3vw1xl

Pomyślności, optymizmu i wytrwałości, spełnienia marzeń i realizacji planów - tego życzy prezydent Polkom w kraju i za granicą. Jak podkreśla, jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości oraz ustanowiony przez Sejm Praw Kobiet to szczególnie dobre okazje, aby wyrazić uznanie i szacunek polskim kobietom. "Za ich dokonania, siłę, a zarazem wrażliwość" - pisze głowa państwa.

Prezydent zauważa rosnącą liczbę pań w wojsku i służbach mundurowych, a także wyraża podziw dla aktywności zawodowej i sukcesów w biznesie czy zawodach technicznyc. "To nieoceniona wartość, a zarazem wielkie zadanie, by wspierać kobiety w dążeniu do rozwoju i samorealizacji" - podkreśla Andrzej Duda.

d3vw1xl

Głowa państwa docenia także zaangażowanie Polek w życie rodzinne i wkład w wychowanie dzieci czy opiekę nad osobami starszymi. "Obowiązkiem państwa, naszym obowiązkiem, jest wspomagać ten wysiłek, dawać oparcie polskim kobietom i polskim rodzinom, dla dobra nas wszystkich" - przekonuje prezydent.

Zobacz film WP przygotowany z okazji Święta Kobiet

W czwartek w południe z okazji Święta Kobiet z przedstawicielkami służb i formacji mundurowych spotka się także żona prezydenta, Agata Kornhauser-Duda.

d3vw1xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vw1xl
Więcej tematów