Trwa ładowanie...
d3n9rew

Duda po prostu zmiażdżył Ziobrę. Najnowszy sondaż

Aż 46 proc. Polaków uważa, że to prezydent Duda, a nie Zbigniew Ziobro, ma rację w sprawie reformy sądów. Reformę ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego poparło w tej kwestii zaledwie 10,8 proc. badanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP)
d3n9rew

Sondaż został przeprowadzony przez Ibris na zlecenie "Super Expressu". Wniosek jest jeden: zdecydowana większość w roli reformatora sądownictwa widzi właśnie prezydenta Andrzeja Dudę. Jedna czwarta badanych nie była jednak w stanie wskazać, który polityk ma rację. 18,9 proc. odpowiedziało, że żaden z nich.

Wynikiem nie jest zaskoczony poseł PO Borys Budka. - Można powiedzieć, że to efekt popularności prezydenta Dudy, któremu Polacy uwierzyli po lipcowych wetach. Niestety prezydent nie skorzystał z szansy i złożone przez niego projekty zmian również nie są zgodne z konstytucją. Różną się tylko tym, że zamiast ministra Ziobry większe kompetencje ma mieć prezydent - ocenił w rozmowie z "SE".

Sondaż przeprowadzono w dniach 14-15 października na grupie 1100 dorosłych Polaków.

d3n9rew

2 x weto

Spór o to, czyje rozwiązania zmian w sądownictwie powinny zostać wprowadzone, trwa od wielu tygodni. Dyskusja rozgorzała na dobre kiedy Andrzej Duda zawetował przygotowane przez PiS ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Wyraźnie podkreślał, że dawały one zbyt duże uprawnienia prokuratorowi generalnemu.

Weto prezydenta. Zobacz pełne oświadczenie Andrzeja Dudy:

W konsekwencji pod koniec września Duda przedstawił własne projekty, przygotował także projekt zmian w konstytucji. Miały one umożliwić mu wybór członków KRS w przypadku braku porozumienia w Sejmie. Po kilku godzinach wycofał się jednak ze swojego pomysłu. Ostatecznie opowiedział się za tym, by każdy poseł głosował na jednego członka KRS.

Przeczytaj: Niemożliwe stało się możliwe. Duda zdetronizował Kaczyńskiego

d3n9rew

Podziel się opinią

Share

d3n9rew

d3n9rew
Więcej tematów