Trwa ładowanie...
d3k2q9k

Druga twarz słynnej radnej PiS. Znana jest nie tylko ze skrzydeł aniołka

Jej zdjęcie z wigilijnego spotkania samorządowców z Zielonej Góry wzbudziło duże zainteresowanie, bo przecież nie każdy przypina sobie z takiej okazji skrzydła anioła. Internauci podkreślają teraz, że radna PiS Eleonora Szymkowiak znana jest też z organizacji pomocy potrzebującym. Wysłała właśnie ponad 600 paczek dla syryjskich dzieci z Aleppo. - Niech krytykują, karawana jedzie dalej - mówi Wirtualnej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radna pomaga potrzebującym od lat. W 2009 r. rozdawała przed swoją kwiaciarnią ciepłą zupę i kanapki wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Radna pomaga potrzebującym od lat. W 2009 r. rozdawała przed swoją kwiaciarnią ciepłą zupę i kanapki wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (Agencja Gazeta, Fot: Sebastian Rzepiel)
d3k2q9k

Radna PiS stała się znana niemal w całej Polsce po tym, jak sieć i media obiegły jej zdjęcia ze świątecznej uroczystości w magistracie. Fotografie stały się prawdziwym hitem. Szymkowiak została obwołana nowym "aniołkiem Kaczyńskiego", a Krzysztof Brejza z PO nie szczędził uszczypliwości, zauważając, że strój niebiański, "tylko wyraz twarzy taki nieanielski".

Okazuje się, że o radnej Eleonorze Szymkowiak w Zielonej Górze i całym Lubuskiem głośno jest nie tylko z powodu "anielskiej" kreacji. Radna zainicjowała bowiem zbiórkę na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. Ubrania, zabawki i przybory szkolne zbierała w swojej kwiaciarni.

d3k2q9k

Z zebranych darów udało się zrobić 630 paczki. Ich kompletowanie trwało kilka dni, a osobno zapakowano jeszcze kartony z ubraniami i butami oraz rowery.

- Później trzeba było to wszystko zawieźć na lotnisko do Wrocławia, skąd poleciały do Syrii. Właśnie dostałam podziękowania z Aleppo od papieskiego stowarzyszenia "Kościół w potrzebie" - mówi WP Eleonora Szymkowiak.

"Przebieram się od lat"

- Dla mnie to jest śmieszne, bo ja od lat przebieram się za tego anioła, żeby zainteresować moimi działaniami na rzecz innych - stwierdza krótko, kiedy pytamy o to, jak "przeżyła" popularność swojego zdjęcia ze skrzydełkami.

Dodaje, że pomocą potrzebującym zajmuje się od lat. - Działam, choć mam 70 lat. Organizowałam niepełnosprawnym wycieczki do Paryża czy Brukseli, zawsze zbieram wyprawki szkolne dla dzieci z uboższych rodzin. Niech krytykują, karawana jedzie dalej - mówi.

d3k2q9k

Podziel się opinią

Share
d3k2q9k
d3k2q9k
Więcej tematów