Trwa ładowanie...
d4f7y41

Radna PiS skarży się na głośne karetki. "Umieraj ciszej, bo władza się za Ciebie weźmie"

Warszawska radna PiS Agnieszka Soin prosi o interwencję w sprawie karetek, które sygnałami dźwiękowymi uprzykrzają życie mieszkańcom w sąsiedztwie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. (Forum, Fot: SZYMON LASZEWSKI)
d4f7y41

Sprawa dotyczy pojazdów, które zaopatrują w krew województwo mazowieckie i placówki w bliskim sąsiedztwie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy ul. Saskiej, a karetki, które dowożą tam na sygnale krew - według radnej - dają się we znaki mieszkańcom budynków znajdujących się w sąsiedztwie, tj. przy ulicach Międzynarodowej, Francuskiej i Wandy.

- Starsi mieszkańcy twierdzą, że ilość karetek zwiększa się od lat, a cała sytuacja jest nie do zniesienia - pisze w interpelacji Agnieszki Soin. - Kierowcy nie liczą się z faktem, że sygnały karetek wyją, a następnie po zaparkowaniu pojazdów spokojnie sobie dyskutują paląc papierosy, nie spiesząc się z przekazaniem przewożonego ładunku - twierdzi radna.

Soin podkreśla w swojej interpelacji, że nie kwestionuje idei krwiodawstwa, jednak bieżąca sytuacja pozostawia wiele do życzenia. Radna PiS powołuje się na głos mieszkańców, którzy skarżą się, że kierowcy karetek jeżdżą na sygnale nawet w weekendy i pozostałe dni roku, kiedy ulice są puste.

d4f7y41

Rada PiS prosi stołeczny ratusz o zainteresowanie się tą sprawą i interwencję. Powołując się na zdanie mieszkańców twierdzi, że problem można rozwiązać. - W pobliżu znajduje się szpital przy Niekłańskiej, gdzie karetki przewożą chore dzieci i nie wykorzystują sygnałów dźwiękowych - tłumaczy Soin.

To nie koniec zarzutów pod adresem placówki. Część lokatorów z budynków przy ul. Nobla skarży się, że w Centrum Krwiodawstwa działają zbyt głośne dmuchawy. Radna poprosiła o kontolę urządzeń i ich usunięcie lub wymianę.

Interpelacja wywołała lawinę komentarzy. W sieci toczy się dyskusja, czy dźwięk karetek faktycznie jest tak uciążliwy, że sytuacja wymaga interwencji ratusza. Część internautów twierdzi, że karetki jeżdżą tak od lat i nigdy nie było z tym problemu.

d4f7y41

Podziel się opinią

Share

d4f7y41

d4f7y41
Więcej tematów