Trwa ładowanie...
d2dmfb2

Druga tura rozmów Ewy Kopacz z ministrami

Około pół godziny trwała czwartkowa rozmowa desygnowanej na premiera Ewy Kopacz z szefem MSZ Radosławem Sikorskim i wicemarszałkiem sejmu Cezarym Grabarczykiem. Kopacz rano rozpoczęła drugą turę rozmów z dotychczasowymi ministrami na temat pracy ich resortów.
Share
Druga tura rozmów Ewy Kopacz z ministrami
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2dmfb2

Ani Sikorski, ani Grabarczyk nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Politycy kontynuują rozmowę w gabinecie wicemarszałka.

Jeszcze w czwartek Kopacz ma spotkać się m.in. z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim i szefem MAC Rafałem Trzaskowskim.

Kopacz zapowiedziała, że w czwartek będzie rozmawiała też z pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania Małgorzatą Fuszarą.

d2dmfb2

W środę w sejmowym gabinecie marszałek byli wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński; ministrowie: finansów Mateusz Szczurek, nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska, sportu Andrzej Biernat, pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, kultury Małgorzata Omilanowska oraz zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Piechociński powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że przekazał informacje o tym, co w pracach w Ministerstwie Gospodarki jest ważne w najbliższych tygodniach i miesiącach oraz plany na 2015 r. Jak mówił, Kopacz interesowały m.in. konsekwencje wydarzeń na wschodzie dla polskiej gospodarki.

Później szef ludowców, odnosząc się do składu przyszłego rządu, powiedział: - Myślę, że zaskoczy nas bardzo samodzielność pani premier w doborze kandydatur z PO. Podkreślił, że będzie to nowy rząd, a nie, jak "niektórzy myśleli, że będzie to zwykła kalka, którą przedłoży pani Kopacz pan Donald Tusk".

Piechociński podkreślił, że z Kopacz rozmawiał także o tym, co powinno znaleźć się w expose. - Namawiałem panią premier i widziałem, że idzie też tą samą stroną, że słowem, które będzie szczególnie często padało w expose, jest bardzo szeroko rozumiane bezpieczeństwo, także z punktu widzenia kultury i relacji między nami, politykami a społeczeństwem - powiedział.

d2dmfb2

Pozostali ministrowie, z którymi Kopacz rozmawiała w środę, nie komentowali planowanych zmian w rządzie.

Jeszcze przed środowymi spotkaniami Kopacz mówiła dziennikarzom, że chce dowiedzieć się, co się dzieje w resortach i jakie są plany. Nazwiska nowych ministrów są już w mojej głowie - zapewniła.

Skład rządu Kopacz ma przedstawić w piątek rano; w czwartek wieczorem pozna go prezydent Bronisław Komorowski. Nowy rząd ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

d2dmfb2

Podziel się opinią

Share
d2dmfb2
d2dmfb2
Więcej tematów