Trwa ładowanie...
d1rmi0s

Dramatyczne nagranie z Częstochowy. Kobieta w ciąży potrącona przez tramwaj

Świeciło się czerwone światło, gdy pod koła tramwaju w Częstochowie wbiegła para. Trzymali się za ręce. On odskoczył w ostatnim momencie. Kobieta w ciąży nie miała tyle szczęścia. Nagranie ze zdarzenie opublikowało MPK w Częstochowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Częstochowa. Pod koła tramwaju wbiegli młodzi ludzie. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala.
Częstochowa. Pod koła tramwaju wbiegli młodzi ludzie. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala. (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki,MPK Częstochowa)
d1rmi0s

Do zdarzenia doszło 28 stycznia na skrzyżowaniu Alei Pokoju oraz Wojska Polskiego w Częstochowie.

Częstochowa. Na czerwonym, wprost pod koła tramwaju

Nagranie w sieci pojawiło się tydzień później, w poniedziałek 3 lutego. "Ku przestrodze publikujemy nagranie zdarzenia, do którego doszło w ubiegłym tygodniu przy skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego #inczestochowa. Do potrącenia przez tramwaj dochodzi z winy pieszego" - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku przez MPK w Częstochowie.

d1rmi0s

Na zamieszczonym filmie klatka po klatce widzimy, jak dwoje młodych ludzi wbiega na czerwonym świetle wprost pod koła tramwaju. Trzymają się za ręce, wybiegają zza autobusu. Mężczyzna odskakuje w ostatnim momencie, kobieta tyle szczęścia nie ma.

Czytaj też: Tramwaj w Poznaniu śmiertelnie potrącił 8-latka. Zapadł wyrok ws. motorniczej. Kobieta płakała

Zobacz też: "Tam jest po prostu zbrodnia". Małgorzata Kidawa-Błońska liczy, że debata nie będzie w TVP

Częstochowa. Potrącona kobieta w ciąży

Jak informuje MPK, kobieta była w ciąży. "Kobieta cudem wychodzi ze zdarzenia bez obrażeń zagrażających życiu i...ciąży, w której się znajduje. Uważajcie na tramwaje w ruchu miejskim! Kolejna osoba, która przez pośpiech czy nieuwagę przejdzie przez torowisko na czerwonym świetle może nie mieć tyle szczęścia..." - apeluje częstochowskie MPK w poście na portalu społecznościowym.

d1rmi0s

- Wtargnęli pod tramwaj, wyskakując zza autobusu, co już było złamaniem przepisów ruchu drogowego, które zabraniają wchodzić na przejście zza przeszkody. Jeśli przed lub za przejściem stoi pojazd, należy zatrzymać się przed kolejnym pasem jezdni i upewnić się, czy nic nie jedzie - mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl Marta Kaczyńska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zobacz także: Olsztyn. Dwulatek zostawiony na przystanku. MPK wyjaśnia sprawę

d1rmi0s

Częstochowa. Autobus "przeszkodą", ale były też światła

Policjanta określa autobus jako "przeszkodę". Mimo prawidłowej jazdy i dobrze wykonanego manewru skrętu w prawo, młodzi ludzie nie widzieli tego, co znajduje się za autobusem. Tak samo kierowca tramwaju nie widział pieszych.

Mężczyzna miał więcej szczęścia. Biegł z przodu i zdążył w porę odskoczyć. Dziewczynę tramwaj zahaczył. Jak mówi Kaczyńska, została uderzona w twarz, ma wybite zęby.

- Zdarzenie zostało początkowo zakwalifikowane jako wypadek drogowy, bo kobieta została zabrana do szpitala, również dlatego, że jest w ciąży - informuje oficer prasowa. Jak dodała, dziecku nic nie zagraża, a para zapłaci mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: tvn24.pl/Facebook: MPK Częstochowa

Czytaj również: Szczecin. Zderzenie tramwajów. Motorniczy zasłabł

Byliście świadkami wypadku? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl! Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1rmi0s

Podziel się opinią

Share
d1rmi0s
d1rmi0s
Więcej tematów