Trwa ładowanie...
d2pxvlp

Dramatyczna sytuacja nauczycieli. Prawie 9 tysięcy osób straciło już pracę

"Lubiłam swoją pracę i przepracowałam w szkole 9 lat, ale ten cyrk i ta niewiadoma przeraża!" - pisze na Facebooku nauczycielka francuskiego. W związku z reformą edukacji wypowiedzenie otrzymało już 8933 nauczycieli i nauczycielek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(123RF.COM)
d2pxvlp

Choć Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniało, że "żaden nauczyciel nie straci pracy w związku z reformą" wypowiedzenia dostało już blisko 9 tysięcy osób. Jak wynika z danych od samorządów zebranych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, najwięcej zwolnień lub redukcji etatów odnotowano w województwie mazowieckim, małopolskim, wielkopolskim, łódzkim i lubelskim. W sumie pracę straciło 8 933 nauczycieli i nauczycielek. "Przyczyną jest brak możliwości dalszego zatrudnienia w związku ze zmianą organizacyjną szkoły polegającą na zmniejszeniu liczby oddziałów w roku 2017/2018" brzmią uzasadnienia decyzji o zwolnieniach.

"Większość nauczycieli dostało mniej godzin, bo dyrektor nie ma sumienia zwalniać! Lubiłam swoją pracę i przepracowałam w szkole 9 lat, ale ten cyrk i ta niewiadoma przeraża!" - pisze na Facebooku jedna z nauczycielek francuskiego w gimnazjum. "Żaden nauczyciel nie miał stracić pracy według zapewnień pani minister. W naszej szkole mają zwolnić 20 nauczycieli!" żali się inna.

Nauczyciele nie patrzą optymistycznie na przyszłość, są pewni, że najgorsze dopiero przed nimi. Część z nich uważa, że przychylność samorządów skończy się po wyborach, później ciężko będzie ubiegać się o częściowe etaty, lub tzw. urlopy dla podratowania zdrowia.

d2pxvlp

Podziel się opinią

Share

d2pxvlp

d2pxvlp
Więcej tematów