Trwa ładowanie...

Dr Berczyński: nie wysłuchano świadków eksplozji Tu-154

- Są materiały mówiące, że byli świadkowie eksplozji. Ani pan Lasek, ani Artymowicz ich nie wysłuchali – powiedział w dr Wacław Berczyński w programie TVP Info „Minęła Dwudziesta”.

Share
Dr Berczyński: nie wysłuchano świadków eksplozji Tu-154
Źródło: AFP
d3prdas

Przewodniczący podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej stwierdził, że strona polska dysponuje zeznaniami świadków – Rosjan. - Przynajmniej jeden świadek jest dostępny natychmiast. To Artur Wosztyl, pilot Jaka-40 – dodał Berczyński.

Z kolei wiceszef tej komisji, dr Kazimierz Nowaczyk zapewnił, że jest kilkudziesięciu świadków, którzy mówią nie tylko o tym, że słyszeli i widzieli wybuch, ale też poczuli podmuch, uderzenie fali powietrza.

W poniedziałek podkomisja wyemitowała film podsumowujący roczne ustalenia. Wynikało z niego, że Tu-154 w Smoleńsku został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

Do ustaleń podkomisji badającej katastrofę sceptycznie odnieśli się we wtorek eksperci: pilot, astrofizyk, wykładowca Uniwersytetu w Toronto, dr hab. Paweł Artymowicz oraz inżynier, b. szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, dr Maciej Lasek.

d3prdas

Podziel się opinią

Share
d3prdas
d3prdas
Więcej tematów