Trwa ładowanie...
d3mt0mz

Doradczyni Witolda Waszczykowskiego fetowała turecki reżim? MSZ pod falą krytyki

Minął rok od nieudanej próby przewrotu w Turcji. Prezydent Recep Erdoğan wykorzystał ją do ograniczenia demokracji, i tak już wówczas wątłej, i przeprowadzenia czystek w administracji, mediach, na uczelniach i w wojsku. Pierwszą rocznicę tego wydarzenia świętowała w tureckiej ambasadzie doradczyni Witolda Waszczykowskiego Elżbieta Królikowska-Avis. To wzbudziło sporo kontrowersji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. (MSZ, Fot: Sebastian Indra)
d3mt0mz

"Polska podkreśla solidarność i przyjaźń z Turcją w pierwszą rocznicę nieudanego zamachu stanu. Elżbieta Królikowska-Avis, doradca Ministra Spraw Zagranicznych uczestniczyła dziś w uroczystościach w Ambasadzie Turcji w Warszawie" - napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Obecnością Królikowskiej-Avis chwali się też turecka ambasada. Ze zdjęć zamieszczonych na jej internetowych profilach wynika, że doradczyni ministra nie tylko była obecna, ale i przemawiała.

Najsłynniejsze wpadki ministra Waszczykowskiego

Decyzja MSZ, by wysłać polskiego urzędnika na taką uroczystość, wzbudziła wiele kontrowersji. Internauci przypominają falę represji, która nastąpił po stłumieniu puczu. Do więzienia trafiło ponad 2,7 tys. sędziów, ponad 3 tys. wojskowych i 150 dziennikarzy. Cały czas są zamykane kolejne redakcje. Poza tym zamknięto 1 tys. szkół i 15 uczelni wyższych. Kilkadziesiąt tysięcy urzędników i funkcjonariuszy trafiło na bruk, bo zarzucono im brak lojalności wobec władz.

d3mt0mz

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan wykorzystał niudany zamach stanu do umocnienia swojej władzy. Często w bardzo brutalny sposób. Internauci zwracają uwagę, żę świętowanie tego wydarzenia jest autoryzowaniem działań tureckich władz. Wskazują, że o ile dyplomacja wymaga współpracy i spotykania się z ludźmi, którym daleko od ideału, to wzięcie udziału w ich propagandowej imprezie jest niepotrzebną nadgorliwością i błędem.

d3mt0mz

Podziel się opinią

Share
d3mt0mz
d3mt0mz
Więcej tematów