Trwa ładowanie...

Donald Tusk złożył życzenia Maciejowi Laskowi. Pożałuje?

Czytając komentarze pod nowym tweetem Donalda Tuska, można zastanawiać się, czy przed publikacją zdawał sobie sprawę z możliwych reakcji internautów. Nie obyło się bez wulgaryzmów. Choć post to życzenia dla Macieja Laska, byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, to dyskusja toczy się wokół... katastrofy smoleńskiej.

Share
Donald Tusk złożył życzenia Maciejowi Laskowi. Pożałuje?
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1811ex

- W 50-te urodziny @LasekMaciej gratulacje i wyrazy najwyższego uznania za odwagę i wytrwałość w obronie prawdy - napisał na swoim twitterowym profilu.

Do życzeń dołączyli się internauci, w tym były minister finansów Leszek Balcerowicz.

Odpowiedział też sam jubilat. - Bardzo dziękuję. Po prostu robimy swoje, choć dzisiaj zwykła rzetelność urasta do rangi odwagi - napisał Lasek.

Nie obyło się jednak bez krytycznych komentarzy. Pod ich zalewem te pozytywne są mniej dostrzegalne. Internauci atakują nadawcę i odbiorcę wiadomości, zastanawiają się o jaką "prawdę" Tuskowi chodziło i czy były premier powinien składać życzenia za pośrednictwem Twittera. Co więcej, użytkownicy kłócą się o to, czy śledztwo łączyć z pochówkami.

d1811ex

- Taka sama rzetelność jak w trumnach przywiezionych z Rosji - zaznaczył jeden z internautów.

Błędy, które wykazały ekshumacje

Przypomnijmy, że w niektórych trumnach umieszczono szczątki kilku osób. Prokuratura nie potwierdziła jednak wszystkich doniesień. W trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono szczątki jeszcze siedmiu osób, w trumnie Potasińskiego - czterech. Co więcej, okazuje się, że ciała dwóch biskupów podróżujących na pokładzie Tupolewa w 2010 r. pochowano w jednym grobie.

Rodziny nie ukrywają, że są wstrząśnięte tym, jak pochowano ich najbliższych. - Został im worek i fragmenty ludzkich ciał, więc upchnęli go do pierwszej z brzegu trumny. Więcej tu było części obcych ciał niż mojego taty - powiedziała Aleksandra Potasińska, córka gen. Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych.

Źródło: Twitter/WP

d1811ex

Podziel się opinią

Share
d1811ex
d1811ex
Więcej tematów