Trwa ładowanie...
d129svw

Donald Tusk złożył gratulacje Macronowi

- Gratulacje dla Emmanuela Macrona. Gratulacje dla Francuzów za wybór Wolności, Równości i Braterstwa zamiast tyranii fałszywych newsów - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk złożył gratulacje Macronowi
(Getty Images, Fot: Sean Gallup)
d129svw

Donald Tusk nie był jedynym politykiem, który entuzjastycznie ocenił wybory we Francji. Do zwycięstwa Emmanuela Macrona pozytywnie odoniósł się też Grzegorz Schetyna, lider PO. "To najlepszy wybór dla Francji, Europy i dla nas - Polski" - ocenił polityk.

Janusz Lewandowski, poseł do PE skometował wybór Francuzów uderzając w polskie MSZ: "nie pomogło zdjęcie z Waszczykowskim i rosyjscy hakerzy" - napisał na Twitterze.

Z kolei Ryszard Petru opublikował na Twitterze infografikę z wizerunkiem Emmanuela Macrona i podpisem "Populizm w Europie nie wygra"

Wyniki wyborów przedstawiły cztery różne ośrodki badań, które przeprowadzają sondaże typu exit polls. Według nich na Macrona głos oddało - w zależności od pracowni - od 65,5 do 66,1 proc. wyborców. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-34,1 proc. głosów.

Szacunkowa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich we Francji wyniosła 73-74,7 proc. - podała AFP. W pierwszej turze 23 kwietnia była wyższa i wyniosła 77,77 proc. Jak informuje "Le Figaro", według wstępnych szacunków 4 mln wyborców oddało nieważne głosy lub wrzuciło do urn niewypełnione karty; jest to dwa razy więcej niż podczas poprzednich wyborów prezydenckich w 2012 roku

d129svw

Podziel się opinią

Share
d129svw
d129svw
Więcej tematów