Trwa ładowanie...

Donald Tusk skomentował zatrzymanie Jacka K. "Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj"

Wiceminister w rządzie PO Jacek K. usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Teraz głos w jego sprawie zabrał Donald Tusk. "Bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, był atakowany podłymi metodami" - napisał na Twitterze.

Share
Donald Tusk skomentował zatrzymanie Jacka K. "Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
doi9kco

Były szef Służby Celnej usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi o kwotę w wysokości ponad 21 mld zł. Nie przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 500 tys. zł.

- Zaniechania ministra doprowadziły do wysypu jednorękich bandytów. Prokuratura musi wyjaśnić, dlaczego podejmowano decyzje, które były tak irracjonalne i doprowadziły do strat skarbu państwa - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

doi9kco

"Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj"

Teraz na Twitterze głos zabrał Donald Tusk. "Kiedy Jacek K. bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - napisał były premier.

Screen z Twittera
Źródło: Screen z Twittera, Fot: WP

Donald Tusk w piątek będzie gościem Andrzeja Morozowskiego w TVN24. Rozmowa będzie przeprowadzona z Gdańska. Przewodniczący Rady Europejskiej ma mieć "bardzo ważny" przekaz polityczny.

"Naruszyliśmy ich interesy"

Z kolei Jacek K. na Facebooku napisał, że prokuratura chce "dopełnić dzieła", które zostało zapoczątkowane przez branżę hazardową.

doi9kco

"Jeżeli ja za mało działałem i przyczyniłem się do dochodów branży hazardowej, to kto działał bardziej? Automaty działały od 2002 roku i dopiero w 2008 roku naruszyliśmy ich interesy próbując zmienić ustawę o grach i zakładach wzajemnych, co skończyło się 'lawiną'" - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bielan ucina spekulacje ws. Kaczyńskiego. Mówi, jak jest naprawdę

doi9kco

Podziel się opinią

Share
doi9kco
doi9kco
Więcej tematów