Trwa ładowanie...

Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Sonda WP

"Alarm" Donalda Tuska wywołał poruszenie na polskiej scenie politycznej. Pojawiły się komentarze, że ten sposób szef Rady Europejskiej chce wrócić do rodzimej polityki. Sonda WP wyjaśnia, czy powinien to zrobić.

Share
Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Sonda WPŹródło: East News
d2ujfd8

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Tusk na Twitterze.

Dwa zdania Tuska wywołały wręcz lawinę komentarzy.

d2ujfd8

- Niechże pan Donald Tusk bije na alarm ws. swojej formacji, z której się wywodzi. Myślę, że chce się ewakuować z UE - stwierdziła ostatnio Beata Kempa w TVP1.

- Wróci jednak na spaloną ziemię, jaką przygotował Grzegorz Schetyna. Myślę, że taki jest podstawowy cel - dodała.

Stwierdziła także, że "Donald Tusk zdawał sobie sprawę, że ten tweet będzie wykorzystywany". W ocenie Beaty Kempy jest to wykorzystywanie swojej funkcji do ataku na Polskę, to sygnał do ataku.

W ten sposób Tusk chce zyskać przychylność części Polaków. - To będzie powrót do Polski Mira, Zbycha, afer, awantur, być może również będzie to oznaczało likwidację programów socjalnych - mówiła Kempa.

d2ujfd8

Co na to internauci?

W sondzie WP zapytaliśmy, czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki.

Aż 60,9 proc. ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie tak. Jedynie 26,5 proc. jest zdania, że zdecydowanie nie powinien wracać. A niecałe 2 proc. nie ma zdania na ten temat.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Donald Tusk nie może być liderem opozycji? Schetyna przekonuje, dlaczego

To, czy Tusk toruje sobie drogę do polskiej polityki skomentował także Grzegorz Schetyna. Wielu wskazuje, że gdyby Donald Tusk wrócił, to właśnie Schetyna najwięcej by stracił.

d2ujfd8

- Myślę, że sam fakt, że Donald Tusk w tak zdecydowany sposób zabrał głos, ma znaczenie. To jest ważne, to tworzy nową jakość w polskiej polityce. PiS przegra z nami (…). To partia, która ma tak dobre samopoczucie, a (po tweecie Donalda Tuska) dostaje amoku i tak nerwowo reaguje? To nietypowe - powiedział przewodniczący PO w RMF FM.

- (Tusk) Nie może być liderem opozycji, ponieważ jest szefem Rady Europejskiej - przekonywał Schetyna. - Obecność Tuska w polskiej polityce jest możliwa po 2019 roku - mówił.

Prowadzący pytał: "Chyba że, tak jak Grzegorz Sroczyński napisał na gazeta.pl, zrezygnował ze swojej sutej pensji i przyszedł tutaj zająć pańskie miejsce".

- Nie sądzę, by Tusk miał ambicje partyjne, ale tym tweetem pokazał, że nie akceptuje polityki PiS - tłumaczył Schetyna.

d2ujfd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ujfd8
d2ujfd8
Więcej tematów