Trwa ładowanie...

Już oficjalnie. Tusk zgłoszony na premiera

To już oficjalne - koalicja wskazała w Sejmie Donalda Tuska jako kandydata na premiera. Trwa debata. - Po nocy przychodzi dzień - powiedział Borys Budka z sejmowej mównicy. Wcześniej rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania.

Donald Tusk jest już oficjalnie kandydatem na premieraDonald Tusk jest już oficjalnie kandydatem na premieraŹródło: sejm.gov
d1e4m8u
d1e4m8u

Borys Budka przedstawił w Sejmie kandydaturę Donalda Tuska na premiera. - A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój - zaczął poseł PO. Budka zaznaczył, że "15 października Polacy wybrali prawdziwą zmianę". - Zrozumcie, że przegraliście - zwrócił się do polityków Zjednoczonej Prawicy poseł.

Po nim na mównicę wszedł Mariusz Błaszczak. Poseł PiS przypomniał m.in., ze lider KO podniósł wiek emerytalny. - Hańba - wołali z ław posłowie ZP. - Za maksymalnie 2 lata nie będzie pan już miał partii - zwrócił się były szef MON do Szymona Hołowni.

d1e4m8u

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspertka o pierwszych ruchach Tuska. "Tzw. popcorn zostawi innym"

Po godz. 19 ma zostać przeprowadzone głosowanie nad wotum zaufania dla Donalda Tuska. Sejmową większość - 248 posłów - ma koalicja KO, Trzeciej Drogi i Lewicy.

Tusk premierem? We wtorek głosowanie nad rządem

W poniedziałek rano były prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki wygłosił expose. Podkreślał w nim działania, które Zjednoczona Prawica podejmowała w trakcie swoich rządów i zapowiadał ich kontynuację, jeśli uzyska wotum zaufania. Tak się jednak nie stało.

d1e4m8u

W Sejmie przemawiał również Jarosław Kaczyński. Słowa prezesa PiS-u spotkały się z ostrą krytyką. Zarzucono mu niezrozumiały przekaz i hipokryzję.

We wtorek nowy premier przedstawi program działania oraz skład rządu wraz z wnioskiem w sprawie wyboru swoich ministrów. Zgodnie z harmonogramem głosowanie odbędzie się o godz. 16.

d1e4m8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1e4m8u
Więcej tematów