Trwa ładowanie...

Donald Tusk: 3maj-my się konstytucji

"3MAJ-MY SIĘ KONSTYTUCJI!" – napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. 3 maja 1791 roku Sejm I Rzeczypospolitej uchwalił pierwszą w Europie, a drugą na świecie spisaną ustawę zasadniczą.

Donald Tusk: 3maj-my się konstytucjiŹródło: PAP/EPA
d3mwkoh
d3mwkoh

O rocznicy napisał także były szef MSZ Radosław Sikorski. "Ale pamiętajmy też, że Konstytucja utrwalała pańszczyznę, wprowadzała religię państwową i była prowokacją ideologiczną wobec mocarstw" – napisał polityk.

Cezary Tomczyk z PO wytknął, że Kancelaria Premiera w swoim wpisie pominęła ważne słowo. "Boją się słowa 'Konstytucja' jak diabeł święconej wody. Vivat Konstytucje 1791 i 1997!!! Vivat 3 maj!" - napisał poseł.

Paweł Kukiz przestrzegł przed zwlekaniem ze zmiana aktualnej ustawy zasadniczej. "226 lat temu było już za późno na jakiekolwiek reformy. Polska została wymazana z mapy świata. Jeśli teraz będziemy odwlekać zmianę konstytucji i obecnej (postbolszewickiej) jak najszybciej nie zastąpimy nową (proobywatelską) ustawą zasadniczą to historia może się powtórzyć" – czytamy na jego koncie na Facebooku.

Prezydent Andrzej Duda na swoim koncie na Twitterze nie wspomniał o dzisiejszym święcie. Jego kancelaria zamieściła okolicznościową grafikę oraz informację o udziale głowy państw a wobchodach Święta 3 Maja.

"Święto Konstytucji, celebrowane przez tych, którzy ją łamią, staje się festynem obłudy" - skomentowała dzisiejszą rocznicę Barbara Nowacka, wiceszefowa Twojego Ruchu.

d3mwkoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mwkoh
Więcej tematów