Trwa ładowanie...

Donald Trump znowu w Polsce? Zaproszenia zostały wysłane

Czy amerykański prezydent Donald Trump pojawi się na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej? – Jest to prawdopodobne – mówił w Radiu Zet rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Odniósł się też do strajku nauczycieli i prezydenckich propozycji.

Share
Donald Trump znowu w Polsce? Zaproszenia zostały wysłane
Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk
d3nl5m9

Jak ujawnił Spychalski, prezydent Andrzej Duda wybiera się w kolejną podróż do USA w czerwcu tego roku. W planach jest spotkanie z Donaldem Trumpem. Nieoficjalnie już wcześniej mówiło się, że amerykański prezydent może przyjechać na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej – 1 września w Warszawie. Pytany o to w Radiu Zet rzecznik prezydenta uznał, że jest to "prawdopodobne”.

- Poczekajmy, na dzisiaj te zaproszenia zostały wysłane, są rozpatrywane przez głowy państw (…) Oczywiście, że jest to prawdopodobne, natomiast poczekajmy... – powiedział Spychalski.

Zobacz także: Dyrektor liceum, w którym pracowała Agata Duda: pierwsza dama się nie wtrąca

Urzędnik odniósł się również do zawieszonego strajku nauczycieli i działań podejmowanych przez Pałac Prezydencki. - Propozycje są po to, żeby o nich rozmawiać, żeby nad nimi debatować, dyskutować . I np. propozycja pana prezydenta o tym, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli wynosiły 50 proc, bo są w istocie twórcami, była przez środowisko nauczycielskie przyjęta bardzo optymistycznie. (…) Była rozmowa pana prezydenta zarówno z panem premierem, jak i z panią premier Beatą Szydło w tej materii. I ta propozycja cały czas leży na stole. Ona jest do rozmów – powiedział Spychalski.

d3nl5m9

Bronił też aktywności Pierwszej Damy Agaty Dudy. - Pierwsza dama jest bardzo aktywna. Ilość aktywności pierwszej damy jest naprawdę ogromna, także w sprawie nauczycieli. Pierwsza dama spotykała się z panem premierem, i to dwukrotnie, z panią minister Teresą Czerwińską, z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Cały czas spotyka się ze środowiskiem nauczycieli, ale także uczniów, rodziców, więc tutaj tych aktywności jest bardzo dużo – twierdzi Spychalski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nl5m9

Podziel się opinią

Share
d3nl5m9
d3nl5m9
Więcej tematów