Trwa ładowanie...
dr04co1

Donald Trump pokazał list od Kim Dzong Una. "Początek wartościowej podróży"

Prezydent USA spotkał się w Singapurze z przywódcą Korei Północnej w czerwcu. Teraz Donald Trump ujawnił treść listu, który wysłał do niego Kim Dzong Un. Lider Korei Płn. podkreślił w nim, że "docenia starania Trumpa, mające na celu pogłębienie stosunków pomiędzy krajami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump ujawnił treść listu od północnokoreańskiego przywódcy
Trump ujawnił treść listu od północnokoreańskiego przywódcy (PAP/EPA, Fot: Christian Bruna)
dr04co1

Szczyt Donald Trump - Kim Dzong Un odbył się 12 czerwca w Singapurze. To było pierwsze w historii spotkanie przywódców USA i Korei Płn. Trump i Kim Dzong Un doszli do porozumienia, którego owocem jest podpisany przez nich dokument. Wciąż nie znamy jego szczegółów, jednak już teraz wiemy, że będzie dotyczył denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Szczegóły spotkania Trumpa i Kima - przeczytaj

Teraz prezydent USA pokazał treść listu, który otrzymał od przywódcy Korei Płn. Opublikował go na Twitterze. "Spotkanie z Donaldem Trumpem jest początkiem wartościowej podróży - napisał Kim Dzong Un. "Głęboko doceniam, że nadzwyczajne starania, wykonane przez Donalda Trumpa, by pogłębić relację między dwoma krajami i wiarygodną realizację wspólnego oświadczenia" - dodał przywódca Korei Północnej.

Na konferencji prasowej po szczycie Trump - Kim, prezydent USA triumfował. Zapewnił dziennikarzy, że nie musiał oddać Kim Dzong Unowi niczego w zamian, by skłonić go do porozumienia. - Z wielką przyjemnością zwracam się do całego świata po tym historycznym szczycie. Spędziliśmy razem kilka pracowitych godzin. Staję przed wami jako emisariusz USA, przekazujący dobrą wiadomość pokoju - rozpoczął pompatycznie swoje przemówienie Trump.

dr04co1

Trump spotkał się z Kim Dzong Unem. Oto ustalenia

Z mównicy podziękował m.in. prezydentowi Korei Pd. Moon Jae-inowi, prezydentowi Chin Xi Jinpingowi oraz premierowi Japonii Shinzo Abe, którzy przyczynili się do porozumienia. Skierował również ciepłe słowa w kierunku smego Kim Dzong Una.

- Przede wszystkim chcę podziękować przewodniczącemu Kimowi, który zrobił pierwszy krok do spotkania. Nasza rozmowa była szczera i produktywna. Jesteśmy gotowi zapisać nową kartę w naszej historii - stwierdził.

Pierwszym z punktów umowy jest ustanowienie nowych stosunków pomiędzy USA i KRLD, opartych na zapewnieniu obu krajom pokoju i dobrobytu. Drugim - budowa stabilnego reżimu pokojowego na Półwyspie Koreańskim, natomiast trzecim i najważniejszym - dążenie do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Obie strony zobowiązały się też do odbudowy POW / MIA (organizacja weteranów).

dr04co1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: ** Podeszła do polityka w restauracji i powiedziała, żeby podał się do dymisji. Zrobił to kilka dni później

dr04co1

Podziel się opinią

Share

dr04co1

dr04co1
Więcej tematów