Trwa ładowanie...

Donald Trump: "Mur na granicy z Meksykiem będzie piękny, z artystycznych elementów"

Donald Trump nie ma zamiaru odpuścić budowy muru na granicy z Meksykiem, który uniemożliwi imigrantom z krajów latynoamerykańskich przejście do USA. Demokraci są przeciwni betonowemu murowi, dlatego prezydent USA chce ominąć krytykę i zbudować "piękny mur z artystycznych, stalowych elementów".

Donald Trump: "Mur na granicy z Meksykiem będzie piękny, z artystycznych elementów"Źródło: PAP/EPA, fot: JIM LO SCALZO / POOL
dyx425l
dyx425l

Budowę muru na granicy z Meksykiem Donald Trump zapowiadał już podczas swojej kampanii wyborczej do wyborów prezydenckich w 2016 roku. Liczy na to, że Kongres znajdzie miejsce w budżecie na pieniądze na budowę muru (około 5 miliardów dolarów). Jeśli tych pieniędzy nie będzie, mur zbuduje wojsko,a Trump nie podpisze ustawy budżetowej - wtedy działalność Rządu zostanie zawieszona.

Demokraci są przeciwni budowie muru na granicy z Meksykiem, szczególnie jeśli miałby być on z betonu. Donald Trump odpowiedział im w swoim stylu. Na Twitterze napisał, że mur nie będzie betonowy, tylko stalowy. - "Demokraci oświadczają głośno i jasno, że nie chcą budować betonowego muru, ale my nie budujemy betonowego muru, a mur z artystycznych, stalowych elementów, przez które wszystko widać. Będzie piękny i oprócz tego da naszemu krajowi bezpieczeństwo, na które zasługują nasi obywatele. Będzie rosnąć szybko i zatrzyma przy nas miliardy dolarów miesięcznie, kiedy zostanie skończony" - pisał prezydent USA.

Donald Trump oświadczył w lipcu tego roku, że ruszyły pierwsze prace związane z budową muru. W sierpniu powiedział, że na budowę muru przeznaczono 3,5 miliarda dolarów i będzie walczył o dofinansowanie do wspomnianych pięciu miliardów.

dyx425l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyx425l
Więcej tematów