Trwa ładowanie...
d22b9dc

Donald Trump grozi: "Jeśli to nie zadziała, zamknę granicę"

Prezydent USA coraz bardziej stanowczo żąda, by Meksyk na dobre zaczął walkę z nielegalną migracją i gangami narkotykowymi. Zaznaczył jednak, że docenia, iż "pierwszy raz od dziesięcioleci" władze w Mexico City zatrzymują intruzów na swojej południowej granicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump dąży do realizacji głównej obietnicy wyborczej
Donald Trump dąży do realizacji głównej obietnicy wyborczej (PAP)
d22b9dc

Lider Stanów Zjednoczonych Donald Trump opublikował w piątek serię tweetów, w których zaapelował do władz Meksyku o konsekwentną walkę z bezprawiem.

Zaznaczył iż dostrzega, że po wielu latach Meksyk zatrzymuje wreszcie nielegalnych imigrantów z Ameryki Południowej i Środkowej. Zdaniem Trumpa, mniej przestępców w Meksyku to lepsza sytuacja USA.

"Jeśli jednak Meksyk z jakiegoś powodu przestanie zatrzymywać i odsyłać nielegalnych tam, skąd przybyli, USA będą zmuszone do wprowadzenia 25 proc. cła na wszystkie samochody wyprodukowane w Meksyku i przewiezione do nas przez granicę" - zaznaczył.

d22b9dc

Trump: Ponad 100 tys. Amerykanów umiera co roku z powodu narkotyków

"A gdy to nie zadziała, jak powinno, zamknę granicę" - dodał Trump. Podkreślił również, że jest to dla niego ważniejsze, niż korzyści płynące z umowy USMCA o wolnym handlu w Ameryce Północnej.

"Podobnie przyglądam się karom gospodarczym za 500 miliardów dolarów, które w formie nielegalnych narkotyków są wysyłane i szmuglowane przez Meksyk i naszą Południową Granicę. Ponad 100 tys. Amerykanów umiera co roku. Tak wiele zniszczonych rodzin" - ocenił Trump.

Przypomnijmy, że kwestia relacji USA-Meksyk generuje w amerykańskiej polityce ogromne napięcia. Prezydent Trump posłużył się ostatnio nawet prezydenckim wetem i odrzucił decyzję Senatu, który nie przyznał mu w budżecie pieniędzy na budowę muru na granicy.

d22b9dc

Przypomnijmy, że budowa ogrodzenia była jedną z głównych obietnic złożonych przez Trumpa w czasie kampanii wyborczej w 2016 r. i podtrzymywanych po objęciu urzędu. Mimo wielkiego sprzeciwu ze strony politycznych konkurentów, lider USA nie ustaje w swoich dążeniach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22b9dc

Podziel się opinią

Share

d22b9dc

d22b9dc
Więcej tematów