Trwa ładowanie...
dgm59wj

Donald Trump gratuluje Polakom niepodległości. Wspomina wizytę w Warszawie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump pogratulował Polakom 100-lecia niepodległości. Napisał też o "niezapomnianej" wizycie w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Donald Trump podczas wizyty w Polsce
Prezydent Donald Trump podczas wizyty w Polsce (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dgm59wj

- Polska to wspaniały kraj – napisał Donald Trump na Twitterze. – Gratulacje z okazji 100 rocznicy Waszej niepodległości. Nigdy nie zapomnę czasu, który tam spędziłem!

Prezydent Donald Trump z żoną odwiedzili Polskę w lipcu 2017 r. W wizycie towarzyszyła mu też córka Ivanka z mężem. Gospodarz Białego Domu spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i przemawiał na placu Krasińskich w Warszawie. Podczas wystąpienia Trump padło wiele ciepłych słów pod adresem Polski i Polaków. Odwoływał się do wspólnej historii i podkreślał zaangażowanie USA w zapewnienia bezpieczeństwa Polski.

dgm59wj

W komentarzach pod twittem prezydenta USA jeden z internatów przypomniał niecodzienną, która miała miejsce na pl. Krasińskich. Agata Kornhauser-Duda zignorowała wyciągniętą dłoń Donalda Trumpa i najpierw podała rękę jego żonie Melanii, co wprawiło prezydenta USA w chwilowe osłupienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jaka jest nasza Polska?

dgm59wj

Podziel się opinią

Share
dgm59wj
dgm59wj