Trwa ładowanie...

Dom towarowy w Szwecji zaoferował produkty uszkodzone w wyniku zamachu

Sztokholmski dom towarowy Ahlens, którego witryna ucierpiała wskutek ataku terrorystycznego z użyciem ciężarówki, ogłosił wyprzedaż uszkodzonych produktów. Promocja wzbudziła ostrą krytykę wśród klientów.

Dom towarowy w Szwecji zaoferował produkty uszkodzone w wyniku zamachuŹródło: PAP
d1u6nzh
d1u6nzh

W rozesłanym do stałych klientów newsletterze poinformowano, że sklep w niedzielę zostanie ponownie otwarty. - Rozpoczynamy wyprzedaż towarów uszkodzonych w wyniku zadymienia. Za połowę ceny oferujemy akcesoria sportowe, buty oraz kosmetyki - napisano w liście.

Promocja spotkała się z krytyką klientów, którzy oskarżyli firmę o wykorzystywanie tragedii do celów marketingowych. - Powinniście oddać uszkodzone produkty na cele dobroczynne lub przekazać rodzinom ofiar - napisała jedna z oburzonych klientek sklepu. - To niemoralne sprzedawać towary, na których mogą być ślady cierpienia ofiar - głosi inny wpis.

Na skutek setki krytycznych uwag na stronie internetowej Ahlens w sobotę wieczorem pojawiło się oświadczenie, w którym dyrekcja ubolewa, że komunikat został zrozumiany inaczej niż zwykła informacja o tym, czego powinni spodziewać się klienci.

W pobliżu domu towarowego Ahlens przechodnie oddają hołd ofiarom, składają kwiaty oraz zapalają znicze.

W piątek uprowadzona spod restauracji ciężarówka rozwożąca piwo wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu Drottingggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Ahlens. Zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

d1u6nzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6nzh
Więcej tematów