Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Zwierzę miało nowotwór wielkości noworodka. Właściciele twierdzili, że stracił apetyt

Marat żył w małym, brudnym kojcu, którego nigdy nie opuszczał. Był skrajnie wychudzony, konał na oczach swoich właścicieli. Ci nie przejmowali się jego losem.
Share
Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt uratowali skrajnie wygłodzonego psa (zdjęcie ilustracyjne)
Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt uratowali skrajnie wygłodzonego psa (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: flickr.com, Fot: Corporal Bibby (RAF)
d36zsrp

Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w miejscowości Strzelce k. Świdnicy (woj. dolnośląskie) znaleźli skrajnie wychudzonego psa. Zwierzak żył w brudnym, małym kojcu. Marat konał na oczach właścicieli, którzy kompletnie nie przejmowali się jego losem - informuje tvp.info.

Zobacz także: Illinois w USA. Nauczyciel uratował psa wyrzuconego do jeziora

Właściciele nie widzieli żadnego problemu w stanie zdrowia psa - twierdzili, że Marat od kilku dni nie jadł, ale w przeciągu ostatniego dnia wrócił mu apetyt... Bezrefleksyjnie zareagowali na informację o odbiorze psa, a najbardziej zmartwili się informacją o konsekwencjach prawnych za zaniedbanie psa, bowiem za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności” - informuje DIOZ na swoim profilu na Facebooku.

d36zsrp

Skrajnie wychudzony pies z niepokojąco wielkim wodobrzuszem trafił do przychodni weterynaryjnej. Podczas badania USG okazało się, że zwierzak ma ogromny guz na śledzionie. Lekarze zdecydowali o natychmiastowej operacji.

Zobacz także: Pożar w kamienicy w Łodzi. Pies uratował swojego pana, sam zginął

Operacja Marata trwała pięć godzin. Udało się usunąć ogromnego guza - wielkości noworodka. Pies stracił jednak dużo krwi, konieczne było jej przetaczanie.

Zwierzak czuje się już lepiej, choć rokowania dotyczące jego stanu zdrowia nadal są ostrożne.

Leczenie Marata można wesprzeć za pomocą zbiórki internetowej, która ruszyła na stronie Ratujemy zwierzaki.

Źródło: tvp.info, Facebook

d36zsrp

Podziel się opinią

Share
d36zsrp
d36zsrp
Więcej tematów