Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Razem odsiadywali wyrok. Zaplanowali wspólnie porwanie dla okupu

Funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie porwania kobiety dla okupu. To trzej współwięźniowie, którzy planowali przestępstwo, odsiadując wyrok. Zleceniodawca wciąż jest za kratami.
Share
Funkcjonariusze CBŚP udaremnili porwanie kobiety dla okupu
Funkcjonariusze CBŚP udaremnili porwanie kobiety dla okupuŹródło: Policja.pl
d204gy5

Policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, przy ścisłej współpracy z Dolnośląskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, zapobiegli uprowadzeniu kobiety.

Zobacz także: Porwał samolot 34 lata temu. Teraz został zatrzymany

Pomysł porwania zrodził się w jednym z Zakładów Karnych, gdzie czterech podejrzanych wspólnie odsiadywało wyroki. Trzech z nich wkrótce opuściło więzienie i od sierpnia skrupulatnie przygotowywało się do realizacji planu. Zleceniodawcą porwania był czwarty mężczyzna - wciąż pozostający za kratami.

d204gy5

Podejrzani zdobyli paralizator, pałkę teleskopową i kajdanki. Wszystko to miało być użyte w celu obezwładnienia ofiary oraz wymuszenia okupu.

Jeden z podejrzanych był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, był bezwzględny i okrutny. Policjanci CBŚP musieli więc działać ostrożnie, ale błyskawicznie.

Zobacz także: Katowali go łomem, oblali benzyną. Porwanie sprzed lat wyjaśnione

Niedoszłych porywaczy, w wieku od 38 do 45 lat, zatrzymano 20 września. Przedstawiono im zarzuty dotyczące usiłowania uprowadzenia dla okupu i wymuszenia rozbójniczego. Wobec wszystkich trzech podejrzanych wrocławski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Według ustaleń śledczych z CBŚP i prokuratury zabezpieczone podczas zatrzymania przedmioty mogły posłużyć także do innych przestępstw.

Źródło: CBŚP

d204gy5

Podziel się opinią

Share
d204gy5
d204gy5
Więcej tematów