Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Najwyższa w Polsce wieża widokowa otwarta

W Świeradowie-Zdroju (województwo dolnośląskie) otwarto najwyższą w Polsce wieżę widokową. Na jej szczycie można podziwiać krajobraz Gór Izerskich.

Dolny Śląsk. Najwyższa w Polsce wieża widokowa otwartaDolny Śląsk. Najwyższa w Polsce wieża widokowa otwartaŹródło: visitskywalk.today
d1vzblt
d1vzblt

Najwyższa w Polsce wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju liczy 62 metry. Na jej szczycie, który znajduje się ponad koronami drzew, można zobaczyć Góry Izerskie.

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju

Jak przekazał serwis tvn24.pl, na otwarciu wieży widokowej pojawiło się mnóstwo turystów. Pierwsi zwiedzający mogli na nią wejść w czwartek 3 czerwca.

Aby dostać się na szczyt góry, należy przejść ponad 850 metrów ścieżką spacerową. Aby znaleźć się z powrotem na dole można zejść tą samą drogą lub zjechać 105-metrową zjeżdżalnią.

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju ma specjalne oświetlenie. Można ją przejść także po zmroku. I co najważniejsze - światła nie przeszkadzają w obserwacji nieba. Dzięki temu jest to jedyna taka atrakcja w Europie.

Zobacz też: Nowy wariant koronawirusa w Wietnamie. Polak zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vzblt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzblt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj