Trwa ładowanie...
d3g0yig

Dobromir Sośnierz za Korwina-Mikkego. Ojciec następcy ocenił zmianę

W Parlamencie Europejskim Janusza Korwin-Mikkego, który postanowił wrócić do polskiej polityki, zastąpi Dobromir Sośnierz. Co o tym sądzi ojciec nowego europosła? - Syn jest przygotowany do tej drogi - ocenił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Andrzej Sośnierz to ojciec następcy Janusza Korwin-Mikkego w PE
Poseł PiS Andrzej Sośnierz to ojciec następcy Janusza Korwin-Mikkego w PE (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3g0yig

Andrzej Sośnierz to poseł PiS i były szef Narodowego Funduszu Zdrowia. W rozmowie z TOK FM przyznał, że poglądy jego syna, który został właśnie posłem do Parlamentu Europejskiego, znacznie się nie różnią od jego światopoglądu.

- Syn jest przygotowany do tej drogi. To jego droga - podkreślił. Przypomnijmy, że Dobromir Sośnierz kandydował w wyborach do PE ze śląskiej listy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke i uzyskał drugi wynik na liście. Ma 41 lat, studiował prawo i teologię.

Nowy europoseł znany jest z występów w programie TVP "Młodzież kontra”. - Jestem zaprawiony w dyskusjach, więc z uciążliwych obowiązków obcowania z mało oświeconymi przedstawicielami UE będę w stanie pana Janusza odciążyć - mówił na konferencji. O to, że sobie nie poradzi, nie martwi się też sam Korwin-Mikke.

d3g0yig

W rozmowie z WP przyznał, że jego następca to "bardzo zadziorny, młody człowiek, zadziorny w trochę innym stylu". Jak dodał, "Dobromir Sośnierz dawał sobie dobrze radę w 'Młodzież kontra', gdzie poziom, lekko licząc, jest trzy razy wyższy niż w PE, więc da sobie radę w Parlamencie".

Zobacz też: Korwin-Mikke odchodzi z europarlamentu. Przypominamy słynne wypowiedzi polityka

Co Andrzej Sośnierz sądzi o Korwin-Mikkem? Jego zdaniem w działaniach tego polityka jest "za dużo kabaretu". - Nie tędy droga - ocenił.

Źródło: Tok FM/WP

d3g0yig

Podziel się opinią

Share

d3g0yig

d3g0yig
Więcej tematów