Trwa ładowanie...
d3mt0mz
d3mt0mz

Do środy ładna pogoda - a co dalej? Sprawdź prognozę

Pogoda na początku tygodnia będzie nam sprzyjać. Prawie w całym kraju zagości piękne słońce i bezchmurne niebo. Przelotne opady deszczu i burze wystąpią jedynie na w południowo-wschodniej Polsce. Jednak od środy już nie będzie powodów do radości - wrócą chłody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3mt0mz

Pierwsza dekada lipca będzie bardzo kapryśna. Nie powinniśmy spodziewać się wysokich temperatur. Dopiero po 10 lipca temperatura będzie wakacyjna - nawet 32 st.

Jak informuje IMGW, od Balearów, Półwyspu Apenińskiego i Bałkanów po Skandynawię, Europa jest w zasięgu wyżu. Wschodnia część kontynentu oraz krańce zachodnie są w zasięgu niżów. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Alpami, w dość chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nie zmieni się.

d3mt0mz

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północnym wschodzie kraju po południu zachmurzenie przejściowo wzrośnie do dużego i możliwy przelotny deszcz. Temp. maks. od 20 st. na północnym wschodzie do około 23 st. w centrum i 25 st. na zachodzie, nad morzem 17-21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, północny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe, jedynie na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zachmurzenie od wschodu będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Na Pomorzu miejscami mgła ograniczająca widzialność do bardzo słabej. Temp. min. 10-13 st., jedynie na północnym wschodzie, na Kaszubach i w dolinach górskich 7-10 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych, na wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

We wtorek na obszarze od wschodniego Mazowsza i Podlasia po Małopolskę i Podkarpacie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, po południu i pod wieczór burze. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a w Karpatach do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od około 19 st. na południowym wschodzie do około 24 st. w centrum i 28 st. miejscami na zachodzie kraju. Nad morzem 18-23 st. Wiatr na zachodzie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków północnych, umiarkowany, w rejonie burz porywisty, w porywach do 60 km/h.

d3mt0mz

Podziel się opinią

Share
d3mt0mz
d3mt0mz
Więcej tematów