Trwa ładowanie...
d2y6agc
IAR

Do połowy przyszłego roku Czechy chcą przyjąć 400 imigrantów

• Czechy w ramach ustalonych kwot chcą do końca roku przyjąć 88 Syryjczyków • W sumie do połowy przyszłego roku łącznie przyjmą 400 imigrantów • Czeskie urzędy zwróciły się już w tej sprawie do ONZ
Share
Imigranci przy granicy grecko-macedońskiej
Imigranci przy granicy grecko-macedońskiejŹródło: AFP, Fot: Louisa Gouliamaki
d2y6agc

Zgodnie z zapowiedziami, Czechy realizują postanowienia wrześniowego szczytu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej. Wtedy na spotkaniu w Brukseli politycy zdecydowali o rozdzieleniu 120 tysięcy imigrantów między wszystkie kraje członkowskie. Praga powiedziała wtedy, że choć sprzeciwia się temu rozwiązaniu, to jednak będzie realizować ustalenia szczytu. Dlatego teraz czeskie instytucje poprosiły Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców o rozpoczęcie procedury relokacji.

Jednak jak ostrzegają czescy politycy, proces ten będzie wyjątkowo trudny, bowiem imigranci za wszelką cenę starają się unikać przeniesienia do Czech. Przed miesiącem głośno było o sprawie irackich chrześcijan, którzy po ewakuacji do Czech albo uciekli do Niemiec, bądź też wrócili do ojczyzny.

Z kolei kila tygodni temu media szeroko informowały o imigrantach, którzy aby nie odlecieć do Pragi, uciekli z greckiego ośrodka dla uchodźców. Zgodnie z ubiegłorocznym porozumieniem do Czech powinno trafić blisko 1600 imigrantów.

d2y6agc

Podziel się opinią

Share
d2y6agc
d2y6agc
Więcej tematów