Trwa ładowanie...
d1jlgzg

Do Aten przybędzie dziś rosyjski minister spraw zagranicznych

• Do Aten przybędzie z kilkudniową wizytą rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow
• Będzie on rozmawiał z greckim rządem o dwustronnej współpracy głównie
• Współpraca obejmie sektor energetyczny, kwestie dotyczące: rozwoju sytuacji w Syrii, kryzys migracyjnym i konflikt cypryjski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Aten przybędzie dziś rosyjski minister spraw zagranicznych
(AFP)
d1jlgzg

Greckie media podkeślają, że do wizyty szefa rosyjskiej dyplomacji dochodzi pięć miesięcy po tym, jak Grecję odwiedził prezydent Rosji Władimir Putin i na dwa tygodnie przed przybyciem prezydenta USA Baracka Obamy. Siergiej Ławrow przyjedzie do Aten w towarzystwie rosyjskiego ministra transportu oraz wiceministra energetyki.

W pierwszych dniach wizyty weźmie udział w Grecko-Rosyjskim Forum Społecznym i spotka się z premierem Aleksisem Tsiprasem oraz prezydentem Prokopisem Pawlopulosem. Jednym z tematów rozmów będzie rozbudowa tureckiego gazociągu Turkish Stream do Grecji, tak aby mógł nim przepływać rosyjski gaz do środkowej Europy a także współpraca w dziedzinie transportu.

Grecki rząd chce też wyrazić swoje obawy związane z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Turcji Recepa Erdogana, w których podważa on grecko-tureckie granice. Natomiast strona rosyjska zamierza poruszyć kwestie stosunków między Rosją a Unią Europejską. Rozmowy będą też dotyczyć Cypru i rozmieszczenia baz NATO w Europie. Rosyjski minister spraw zagranicznych przyleci do Aten wieczorem.

d1jlgzg

Zobacz także: Rosyjski niszczyciel w drodze do Syrii

d1jlgzg

Podziel się opinią

Share

d1jlgzg

d1jlgzg
Więcej tematów