Trwa ładowanie...

Do Aten przybędzie dziś rosyjski minister spraw zagranicznych

• Do Aten przybędzie z kilkudniową wizytą rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow

• Będzie on rozmawiał z greckim rządem o dwustronnej współpracy głównie

• Współpraca obejmie sektor energetyczny, kwestie dotyczące: rozwoju sytuacji w Syrii, kryzys migracyjnym i konflikt cypryjski

Share
Do Aten przybędzie dziś rosyjski minister spraw zagranicznych
Źródło: AFP
d2kpyvh

Greckie media podkeślają, że do wizyty szefa rosyjskiej dyplomacji dochodzi pięć miesięcy po tym, jak Grecję odwiedził prezydent Rosji Władimir Putin i na dwa tygodnie przed przybyciem prezydenta USA Baracka Obamy. Siergiej Ławrow przyjedzie do Aten w towarzystwie rosyjskiego ministra transportu oraz wiceministra energetyki.

W pierwszych dniach wizyty weźmie udział w Grecko-Rosyjskim Forum Społecznym i spotka się z premierem Aleksisem Tsiprasem oraz prezydentem Prokopisem Pawlopulosem. Jednym z tematów rozmów będzie rozbudowa tureckiego gazociągu Turkish Stream do Grecji, tak aby mógł nim przepływać rosyjski gaz do środkowej Europy a także współpraca w dziedzinie transportu.

Grecki rząd chce też wyrazić swoje obawy związane z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Turcji Recepa Erdogana, w których podważa on grecko-tureckie granice. Natomiast strona rosyjska zamierza poruszyć kwestie stosunków między Rosją a Unią Europejską. Rozmowy będą też dotyczyć Cypru i rozmieszczenia baz NATO w Europie. Rosyjski minister spraw zagranicznych przyleci do Aten wieczorem.

Zobacz także: Rosyjski niszczyciel w drodze do Syrii

d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów