Trwa ładowanie...
d44jn5x
ohio
29-11-2016 01:25

Do 11 wzrosła liczba rannych w ataku nożownika w kampusie w Ohio. Stan jednej z ofiar jest ciężki

• Do jedenastu wzrosła liczba rannych w poniedziałkowym ataku w kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w stanie Ohio
• Pochodzący z Somalii student, Abdul Razak Ali Artan, staranował swe ofiary samochodem lub zranił je nożem rzeźnickim
• Stan jednej z rannych osób jest ciężki
• Wydarzenie nosi wszelkie znamiona ataku terrorystycznego - ocenił kongresmen z Ohio Adam Schiff
• Policja bada ewentualny motyw terrorystyczny

d44jn5x
d44jn5x

Władze uniwersyteckie potwierdziły, że autorem ataku był pochodzący z Somalii student Abdul Razak Ali Artan. Poinformowała o tym dyrektor ds. bezpieczeństwa uczelni Monica Moll.

"Nosi wszelkie znamiona ataku terrorystycznego"

Sprawca został zastrzelony przez funkcjonariusza policji na miejscu zdarzenia. Policja bada ewentualny motyw terrorystyczny jego czynu, ale (jak podkreśla agencja Reutera) służby są bardzo ostrożne, gdy chodzi o ocenę jego ewentualnych powiązań organizacyjnych z grupami czy komórkami terroru.

Craig Stone, szef powołanej przed dwoma laty policji uniwersyteckiej, powiedział na konferencji prasowej, że Somalijczyk przebywał w USA legalnie. Jako uchodźca i zarazem student zapisany na uniwersytecie stanowym Ohio uzyskał zezwolenie na pobyt tymczasowy. Agencje wskazują, że w stolicy stanu Ohio, mieście Columbus znajduje się duże skupisko somalijskiej diaspory.

d44jn5x

W ocenie demokratycznego kongresmana z Ohio Adama Schiffa, który jest członkiem stałej komisji ds. wywiadu w Izby Reprezentantów, 18-letni Somalijczyk mógł się stać radykalnym zwolennikiem dżihadu samoistnie, bez powiązań organizacyjnych. - Wydarzenie nosi wszelkie znamiona ataku terrorystycznego - podkreślił Schiff w oświadczeniu.

Wysiadł z pojazdu i nożem rzeźnickim ranił przypadkowych ludzi

Do ataku doszło w poniedziałek przed godz. 10 czasu lokalnego. Sprawca z dużą prędkością najechał samochodem na krawężnik jednej z ulic kampusu w pobliżu budynku Watts Hall, uderzając w pieszych. Następnie wysiadł z pojazdu i zaczął nożem rzeźnickim ranić przypadkowych ludzi. Został zabity przed policjanta, który przybiegł na miejsce po otrzymaniu wezwania o pomoc przez telefon.

Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA. W kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów. Po poniedziałkowych wydarzeniach odwołano wszystkie zajęcia na uczelni.

Marek Grabski

d44jn5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44jn5x
Więcej tematów