Trwa ładowanie...

Dni wolne od pracy 2020. Jak zaplanować urlop?

Wraz z końcem roku coraz więcej osób zastanawia się, kiedy wypadają dni wolne w 2020 roku. Kiedy będzie Wielkanoc, jak zaplanować urlop? W przyszłym roku może być ciężko o długi weekend.

Dni wolne od pracy 2020. Jak zaplanować urlop?Źródło: iStock.com
d2djiy2
d2djiy2

Dni wolne od pracy 2020 – styczeń

Pierwszy dzień wolny to oczywiście 1 stycznia (Nowy Rok), który w 2020 roku wypada w środę. Kolejna okazja do odpoczynku w styczniu nadarzy się kilka dni później, czyli 6 stycznia. W przyszłym roku Święto Trzech Króli przypadnie w poniedziałek.

W obu przypadkach nie będzie zbyt wielu możliwości na wydłużenie sobie weekendu. Choć łącząc oba te święta i biorąc urlop na 2 i 3 stycznia, uzyskujemy 6 dni wolnych od pracy.

Dni wolne od pracy 2020 – kwiecień

Na kolejne dni wolne od pracy przyjdzie nam poczekać aż do kwietnia. Wielkanoc, bo o niej mowa, w 2020 roku wypada ona 12 kwietnia. Z tej okazji do pracy nie pójdziemy również 13 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny.

Dni wolne od pracy 2020 – maj

Maj to oczywiście majówka. Tu nie mamy dobrych informacji. W 2020 roku dniem wolnym od pracy będzie tylko 1 maja (piątek), ponieważ 3 maja przypada w niedzielę.

d2djiy2

Dniem wolnym od pracy w maju będzie również 31 maja, tzw. Zielone Świątki, które zawsze przypadają w niedzielę.

Dni wolne od pracy 2020 – czerwiec

Jak co roku w czerwcu dniem wolnym od pracy będzie Boże Ciało. W 2020 roku wypada ono w czwartek 11 czerwca. Jeżeli chcemy wydłużyć sobie weekend, możemy wziąć wolne 12 czerwca i cieszyć się czterema dniami wolnymi.

Dni wolne od pracy 2020 – sierpień

W sierpniu dniem wolnym od pracy jest 15 sierpnia. W 2020 roku Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP przypada w sobotę, dlatego dla wielu osób nie będzie to dodatkowy dzień wolny od pracy. Ponieważ święto to przypada w sobotę, pracodawca powinien oddać nam dzień wolnego.

Dni wolne od pracy 2020 – listopad

Jesienią tradycyjnie przypadają dwa dni wolne od pracy. To 1 i 11 listopada. Wszystkich Świętych wypada się w niedzielę, dlatego pracodawca nie ma obowiązku oddać nam dnia wolnego. Święto Niepodległości przypada na środę, dlatego biorąc dwa dni wolnego (9 i 10 lub 12 i 13 listopada) możemy uzyskać 5 dni wolnego.

d2djiy2

Dni wolne od pracy 2020 – grudzień

W ostatnim miesiącu roku do pracy nie pójdziemy 25 i 26 grudnia, czyli w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. W 2020 roku będzie to kolejno piątek i sobota, dlatego trudno będzie zaplanować długi urlop.

Zobacz też: Obóz rządzący oburzony funkcją dla Magdaleny Biejat. Marcelina Zawisza: nie rozumiem histerii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2djiy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2djiy2
Więcej tematów