Trwa ładowanie...

Dmuchana kaczka w miejscu Pomnika Wdzięczności. Nietypowy posąg z Legnicy "aresztowany" przez policję

W Legnicy pojawiła się Kaczka Myjka. To Pomnik Czystości Narodu, który stanął na placu Słowiańskim. Pojawił się w miejsce zdekomunizowanego monumentu. Ale nowy pomnik nie przetrwał długo. - Chcemy wiedzieć, kto aresztował Kaczkę - żalą się pomysłodawcy.

Share
Dmuchana kaczka w miejscu Pomnika Wdzięczności. Nietypowy posąg z Legnicy "aresztowany" przez policję
Źródło: Aktywna Legnica, Fot: WP
d1g8z86

Pomnik Kaczki Myjki postawili członkowie Aktywnej Legnicy. To anonimowi aktywiści, którzy wspomagają rząd w wstawaniu z kolan. "Chcemy, by kolana te były czyste" - twierdzą w manifeście na Facebooku. I tłumaczą powody pojawienia się dmuchanej kaczki na placu.

"Umieszczając na cokole Kaczkę Myjkę w nieprzypadkowym miejscu, miejscu, w którym przez lata tkwił pomnik, który prowokował i dzielił nas Polaków, chcemy wprowadzić dobrą, czystą zmianę. Pomnik Czystości Narodu to odpowiedni symbol na współczesne czasy, kiedy z Małej Moskwy zrodziła się Wielka Legnica" - zdradzają.

"Tym pomnikiem otwieramy oczy niedowiarkom, mówimy TAK, POTRAFIMY i nie jest to nasze ostatnie słowo" - dodają.

d1g8z86

Policja "aresztowała" pomnik

Wcześniej w tym miejscu stał Pomnik Wdzięczności. Ale został ściągnięty 24 marca w ramach ustawy dekomunizacyjnej. Niestety, nowy pomnik Kaczki Myjki nie przetrwał.

Został zdemontowany przez patrol policji. "W dniu dzisiejszym w godzinach porannych legnicka policja dokonała brawurowej i odważnej akcji aresztowania POMNIKA CZYSTOŚCI NARODU. Pytamy co się stało z aresztowaną kaczką ? Interesuje nas także podstawa prawna brawurowej interwencji" - apelują aktywiści. Czekamy na stanowisko policji w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

d1g8z86

Podziel się opinią

Share
d1g8z86
d1g8z86
Więcej tematów