Długosz: poseł Jagiełło wystąpił o uchylenie mu immunitetu
Poseł SLD Andrzej Jagiełło złożył rezygnację ze
wszystkich funkcji w partii oraz z członkostwa w klubie
parlamentarnym SLD - poinformował szef SLD w
Świętokrzyskiem, poseł Henryk Długosz.
07.07.2003 | aktual.: 07.07.2003 18:37
Jagiełło wystąpił też do marszałka Sejmu Marka Borowskiego o uchylenie mu immunitetu poselskiego. Wcześniej o uchylenie Jagielle immunitetu wystąpił minister sprawiedliwości-Prokurator Generalny Grzegorz Kurczuk.
Rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym SLD Jagiełło przesłał faxem do jego przewodniczącego, Jerzego Jaskierni.
Według Długosza, z informacji jakie posiada wynika, że samorządowcy SLD, aresztowani w tzw. sprawie starachowickiej, dawno też już złożyli rezygnacje z członkostwa w partii, ale ponieważ przebywają w areszcie, dokumenty do władz SLD jeszcze nie dotarły.
Piątkowa "Rzeczpospolita" poinformowała, że z policyjnego podsłuchu wynika, iż Jagiełło zadzwonił do jednego ze starachowickich samorządowców i ostrzegł go przed planowaną akcją Centralnego Biura Śledczego. Jagiełło miał się powołać na informacje uzyskane od wiceministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Sobotki.
W związki z upublicznieniem informacji o przecieku, Prokuratura Okręgowa w Kielcach wystąpiła w niedzielę z wnioskiem o uchylenie immunitetu poselskiego Jagiełły.
Starachowicki starosta i ówczesny wiceprzewodniczący rady zostali z kilkunastoma innymi osobami zatrzymani w marcu przez Centralne Biuro Śledcze i aresztowani przez sąd. Prokuratura Okręgowa w Kielcach oskarżyła starostę Mieczysława S. o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania za rzekomo skradziony samochód, a Marka B. o wyłudzenie odszkodowania oraz łapówkarstwo.(iza)