Trwa ładowanie...

"Dinozaury". Lawina komentarzy ws. nowej inicjatywy politycznej

Grzegorz Schetyna oraz dziewięciu byłych premierów i ministrów podpisało deklarację "Koalicja Europejska dla Polski". "Przypomina to raczej otwarcie Muzeum Historii Naturalnej" - zakpił w sieci Jan Śpiewak. Ale w podobnym tonie wypowiedziało się wielu polityków.

Share
"Dinozaury". Lawina komentarzy ws. nowej inicjatywy politycznej
Źródło: PAP
d3ua323

Chęć współpracy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wyrazili w piątek Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz i Radosław Sikorski.

"Ale to już było" - skomentował Robert Biedroń i wrzucił do sieci słynny utwór Maryli Rodowicz o tej właśnie nazwie.

"Słyszę, że powstała Koalicja Politycznych Dinozaurów. Bardzo mnie to cieszy" - dodał z kolei Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

d3ua323

Wicemarszałek Sejmu dodał: "Na sztandary powinni koniecznie wziąć obronę praw dinozaurów przed prześladującymi ich ludźmi".

Polityk nawiązał oczywiście do czwartkowej wypowiedzi Ewy Kopacz z PO. Była premier w jednym z wywiadów opowiadała wtedy o walce ludzi z dinozaurami. Jeżeli ktoś nie słyszał jeszcze tej wypowiedzi, zaległości można nadrobić TUTAJ.

d3ua323

"Nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz"

Ogłoszenie nowej inicjatywy politycznej skomentował także Jan Śpiewak. "Start Koalicji Europejskiej niebezpiecznie przypomina otwarcie Muzeum Historii Naturalnej" - ocenił w jednym ze swoich wpisów na Twitterze.

"Nie wiedzą, kiedy należy powiedzieć pas. Widać, że nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz i są gotowe dostać od wyborców kamieniem" - dodał Śpiewak.

Do koalicji zgromadzonej wokół lidera Platformy Obywatelskiej krótko odniósł się również polityk PiS Adam Bielan. Dopytywany o ten projekt przez jedną z dziennikarek stwierdził: "Nikogo nie lekceważymy. Do wszystkich podchodzimy poważnie, ale nie wiem, czy Polacy chcą wracać do czasów, gdy ludzie zabijali dinozaury rzucając w nie kamieniami".

d3ua323

Zdeterminowani by pokonać PiS

- Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie - mówił w piątek na specjalnie zwołanej konferencji Grzegorz Schetyna.

- Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem - dodał i zachęcał do wspierania nowego politycznego projektu.

"Oddzielny start partii antyautorytarnej opozycji to gwarancja zwycięstwa dla PiS" - dodała na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz, wiceprzewodnicząca klubu poselskiego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska

Leszek Miller z SLD, który również podpisał w piątek deklarację "Koalicja Europejska dla Polski" stwierdził, że "prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy".

W rozmowie z portalem wpolityce.pl przyznał, że jego obecność na konferencji z pewnością nie zaskoczyła Włodzimierza Czarzastego, lidera lewicy. "Wczoraj o wszystkim rozmawialiśmy. Natomiast co zrobią władze statutowe SLD i innych partii politycznych, to dopiero się okaże" - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ua323

Podziel się opinią

Share
d3ua323
d3ua323
Więcej tematów