Trwa ładowanie...
d4dfd9u

"Dinozaury". Lawina komentarzy ws. nowej inicjatywy politycznej

Grzegorz Schetyna oraz dziewięciu byłych premierów i ministrów podpisało deklarację "Koalicja Europejska dla Polski". "Przypomina to raczej otwarcie Muzeum Historii Naturalnej" - zakpił w sieci Jan Śpiewak. Ale w podobnym tonie wypowiedziało się wielu polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koalicja Europejska dla Polski
Koalicja Europejska dla Polski (PAP)
d4dfd9u

Chęć współpracy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wyrazili w piątek Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz i Radosław Sikorski.

"Ale to już było" - skomentował Robert Biedroń i wrzucił do sieci słynny utwór Maryli Rodowicz o tej właśnie nazwie.

"Słyszę, że powstała Koalicja Politycznych Dinozaurów. Bardzo mnie to cieszy" - dodał z kolei Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

d4dfd9u

Wicemarszałek Sejmu dodał: "Na sztandary powinni koniecznie wziąć obronę praw dinozaurów przed prześladującymi ich ludźmi".

Polityk nawiązał oczywiście do czwartkowej wypowiedzi Ewy Kopacz z PO. Była premier w jednym z wywiadów opowiadała wtedy o walce ludzi z dinozaurami. Jeżeli ktoś nie słyszał jeszcze tej wypowiedzi, zaległości można nadrobić TUTAJ.

Zobacz także: Apel Schetyny. Nawołuje do utworzenia "szerokiej listy" w wyborach do PE

d4dfd9u

"Nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz"

Ogłoszenie nowej inicjatywy politycznej skomentował także Jan Śpiewak. "Start Koalicji Europejskiej niebezpiecznie przypomina otwarcie Muzeum Historii Naturalnej" - ocenił w jednym ze swoich wpisów na Twitterze.

"Nie wiedzą, kiedy należy powiedzieć pas. Widać, że nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz i są gotowe dostać od wyborców kamieniem" - dodał Śpiewak.

d4dfd9u

Do koalicji zgromadzonej wokół lidera Platformy Obywatelskiej krótko odniósł się również polityk PiS Adam Bielan. Dopytywany o ten projekt przez jedną z dziennikarek stwierdził: "Nikogo nie lekceważymy. Do wszystkich podchodzimy poważnie, ale nie wiem, czy Polacy chcą wracać do czasów, gdy ludzie zabijali dinozaury rzucając w nie kamieniami".

Zdeterminowani by pokonać PiS

- Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie - mówił w piątek na specjalnie zwołanej konferencji Grzegorz Schetyna.

- Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem - dodał i zachęcał do wspierania nowego politycznego projektu.

d4dfd9u

"Oddzielny start partii antyautorytarnej opozycji to gwarancja zwycięstwa dla PiS" - dodała na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz, wiceprzewodnicząca klubu poselskiego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska

Leszek Miller z SLD, który również podpisał w piątek deklarację "Koalicja Europejska dla Polski" stwierdził, że "prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy".

W rozmowie z portalem wpolityce.pl przyznał, że jego obecność na konferencji z pewnością nie zaskoczyła Włodzimierza Czarzastego, lidera lewicy. "Wczoraj o wszystkim rozmawialiśmy. Natomiast co zrobią władze statutowe SLD i innych partii politycznych, to dopiero się okaże" - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dfd9u

Podziel się opinią

Share

d4dfd9u

d4dfd9u
Więcej tematów