Trwa ładowanie...
d2r11wt

Deszcz, burza i nawałnice nad Polską. Ogromne zniszczenia, około trzech tysięcy odbiorców bez prądu

Burza spowodowała spore zniszczenia - część ulic znalazła się pod wodą, drzewa zniszczyły samochody, część budynków zostało podtopionych. Służby interweniowały prawie tysiąc razy na terenie całej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza? Skutki nawałnicy na warszawskich Bielanach
Gdzie jest burza? Skutki nawałnicy na warszawskich Bielanach (Monika Szadkowska)
d2r11wt

Jak powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Adamkiewicz, rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa straż pożarna interweniowała aż 901 razy. Najwięcej zgłoszeń było na Mazowszu - 303.

Doszło również do awarii energetycznych. - Około 3 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Większość z nich - 2500 tysiąca - jest z Małopolski - dodała Adamkiewicz.

Rzeczniczka RCB wskazuje również na to, że na wtorek IMGW wydało ponowne ostrzeżenia przed upałami i deszczem z gradem. Jednak na razie Centrum nie planuje wprowadzenia Alertu RCB.

d2r11wt

Zobacz wideo, które otrzymaliśmy na DZIEJESIE.WP.PL: Nawałnica nad Polską. Silne opady w Kostrzynie nad Odrą

Warszawa i okolice. Ogromne zniszczenia

Sporo zniszczeń powstało w Warszawie i okolicach. Burza nawiedziła stolicę w poniedziałek po godzinie 14. Opady deszczu były bardzo gwałtowne. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej i policji. Większość zgłoszeń dotyczyła terenów Żoliborza i Bielan. Silny wiatr powalił wiele drzew, część spadła na auta.

Nawałnica dotarła również na Targówek i Pragę Północ. Ulice zmieniły się w rwące potoki, auta sunęły po wodzie. - Otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń dotyczących zalanych ulic, piwnic i lokali użytkowych - powiedział w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

d2r11wt

To jednak nie wszystko. Jak donosi Radio ZET, na warszawskim Bródnie kilka tysięcy osób nie miało gazu. Dostawy zostały odcięte po tym, jak koparka pracująca przy budowie metra uszkodziła gazociąg. Sytuacji nie poprawiały również burze, które przechodziły nad Warszawą.

Burzowo było również w podwarszawskich miejscowościach. Pani Martyna przesłała za pośrednictwem dziejesie.wp.pl zdjęcie z Łomianek.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d2r11wt

Podziel się opinią

Share

d2r11wt

d2r11wt
Więcej tematów