Trwa ładowanie...
d2z74g8
IAR

Demonstracja w obronie demokracji przed Trybunałem Konstytucyjnym

To ma być demonstracja w obronie demokracji. Rozpocznie się w południe przed Trybunałem Konstytucyjnym pod hasłem "Obywatele dla demokracji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja w obronie demokracji przed Trybunałem Konstytucyjnym
(Flickr, Fot: Lukas Plewnia)
d2z74g8

Manifestację organizuje Komitet Obrony Demokracji, którego założyciel Mateusz Kijowski zapewnia, że nie będzie to akcja polityczna i odbędzie się "pod flagą Polską i Unii Europejskiej bez symboli partyjnych". Mateusz Kijowski wyjaśnia, że jest to walka o wspólną sprawę, a nie partyjna gra. - Będziemy wspólnie szerokim ponadpartyjnym frontem bronić demokracji, wyrażać nasze niezadowolenie z tego, co się ostatnio dzieje z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce - wyjaśnia założyciel Komitetu Obrony Demokracji

Demonstrację rozpocznie wystąpienie lidera KOD i zaproszonych polityków: Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej, Sławomira Neumanna i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

O 13:00 uczestnicy manifestacji wyruszą sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego i przejdą przez: Aleję Szucha, Plac na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie. Na Wiejskiej zaplanowano wystąpienie Mateusza Kijowskiego oraz działacza dawnej opozycji komunistycznej Henryka Wujca. Później demonstranci przejdą przed Pałac Prezydencki i tam zakończą protest.

d2z74g8

Podobne demonstracje odbędą się dziś w południe także w Lublinie, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, a jutro - w Gdańsku.

Zobacz również: Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. Beaty Kempy

d2z74g8

Podziel się opinią

Share

d2z74g8

d2z74g8
Więcej tematów