Trwa ładowanie...

Decyzja sądu ws. byłych szefów KNF. Roman Giertych komentuje

Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł, że zatrzymanie byłych szefów KNF Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka przez CBA było nieuzasadnione. Sprawę błyskawicznie skomentował na Twitterze mecenas Roman Giertych.

Share
Decyzja sądu ws. byłych szefów KNF. Roman Giertych komentuje
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d47jjfw

Chodzi o wydarzenia z 6 grudnia 2018 r. Jakubiaka, Kwaśniaka i ich czterech współpracowników przewieziono z Warszawy do Szczecina, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące SKOK Wołomin. Śledczy nie złożyli wniosku o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanych. Zastosowano wobec nich jedynie poręczenia majątkowe.

Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał we wtorek zażalenie byłych szefów KNF na formę zatrzymania i uchylił środki zapobiegawcze proponowanych przez Prokuraturę.

d47jjfw

Giertych skomentował decyzję na Twitterze. "O której zostanie ogłoszona dymisja prokuratora Święczkowskiego, który ogłosił, że zatrzymanie p. Kwaśniaka i innych ma związek z 'prawdziwą aferą KNF'? Bo chyba po dzisiejszej decyzji sądu dymisja Prokuratora Krajowego jest oczywista" - stwierdził.

Podjęcie kroków prawnych przeciwko Zbigniewowi Ziobrze, Grzegorzowi Bireckiemu i właśnie Bogdanowi Święczkowskiemu, którzy ostro i jednoznacznie wypowiadali się w jego sprawie, rozważa Wojciech Kwaśniak - wynika z ustaleń RMF FM.

Mecenas Bartłomiej Jaworski, który reprezentuje Andrzeja Jakubiaka, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdził z kolei, że nie wyklucza, iż jego klient wystąpi o odszkodowanie.

d47jjfw

Zobacz także: Michał Kamiński po konwencji PiS: porażka zajrzała im w oczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47jjfw

Podziel się opinią

Share
d47jjfw
d47jjfw
Więcej tematów