Trwa ładowanie...
d2efihj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Decyzja sądu: oświadczenie lustracyjne Andrzeja Dudy jest prawdziwe

Kandydat PiS w wyborach prezydenckich Andrzej Duda złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne o braku związków ze służbami specjalnymi PRL - orzekł Sąd Okręgowy w Krakowie. Kandydaci na prezydenta RP są lustrowani z urzędu przez sądy okręgowe właściwe dla miejsca ich zamieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2efihj

Taką sądową procedurę - wszczynaną przez sądy z urzędu - muszą przejść wszyscy kandydaci w wyborach prezydenckich, urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. Nie ma znaczenia, czy sądy już wcześniej badały prawdziwość ich oświadczeń lustracyjnych o ewentualnych związkach z tajnymi służbami PRL.

Jak poinformowała Grażyna Rokita z biura prasowego krakowskiego sądu, Andrzej Duda nie był obecny podczas ogłaszania orzeczenia.

Kandydaci na prezydenta RP są lustrowani z urzędu przez sądy okręgowe właściwe dla miejsca ich zamieszkania. Prawomocny wyrok o złożeniu niezgodnego z prawdą oświadczenia powoduje m.in. pozbawienie danej osoby możliwości wyboru na urząd prezydenta.

d2efihj

Zobacz także - Kaczyński o atakach na Dudę

d2efihj

Podziel się opinią

Share

d2efihj

d2efihj
Więcej tematów