Trwa ładowanie...

Debata w PE o praworządności. Patryk Jaki: atakujecie Polskę w szczególnie bezczelny sposób

Dyskusja w Parlamencie Europejskim dotyczyła unijnego mechanizmu na rzecz demokracji, praworządności i praw podstawowych. Patryk Jaki tłumaczył, dlaczego jego zdaniem niektóre państwa pozwalają sobie na taką arogancję wobec naszego kraju. Głos zabrała też Beata Kempa.

Share
PE debatował o praworządności. Patryk Jaki: wasza arogancja wynika z przewagi ekonomicznejPE debatował o praworządności. Patryk Jaki: wasza arogancja wynika z przewagi ekonomicznejŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d3fqf4o

Projekt rezolucji zakłada, że Unia Europejska powinna opracować program na rzecz ochrony i umacniania demokracji, praworządności i praw podstawowych. Ideę poparło większość eurodeputowanych. Z propozycją nie zgadzają się europarlamentarzyści Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, według których walka o praworządności jest tylko pretekstem do federalizacji UE.

PE debatował o praworządności. Patryk Jaki: wasza arogancja wynika z przewagi ekonomicznej

Głos zabrał europoseł PiS Patryk Jaki. - Atakujecie Polskę w szczególnie bezczelny sposób. Historycznie wypominacie nam jakieś totalitaryzmy. Chcę państwu powiedzieć, skąd dzisiaj macie tę przewagę ekonomiczną, która pozwala wam na taką arogancję. Kiedy byliśmy atakowani przez Niemców i Sowietów, to wasze państwa stały i patrzyły, jak Polska honorowo broni wartości. Potem oddaliście Polskę Sowietom i patrzyliście jak przez dekady nie mogła się rozwijać - mówił.

- Oddajcie nam te lata, które straciliśmy, to wtedy nikt sobie nie pozwoli na taką arogancję. Wypominacie nam strefy wolne od LGBT, a Polska była jedynym krajem, gdzie homoseksualizm nie był penalizowany. Od Polaków moglibyście się wiele nauczyć, szczególnie jeśli chodzi o wartości i tolerancję. Polska wam przeszkadza, bo radzi sobie dużo lepiej od was. To was uwiera, dlatego jesteśmy atakowani - podsumował polski polityk.

Walka o praworządność. Beata Kempa o specjalnych prawach dla mniejszości seksualnych

Propozycje krytycznie oceniła również Beata Kempa. Według europosłanki PiS celem jest zarządzanie państwami członkowskimi z Komisji Europejskiej. - Urzędnicy z Brukseli chcą mieć wpływ na każdą reformę w krajach członkowskich. Chcą pod płaszczykiem troski o demokrację wprowadzać aborcję, ideologię gender oraz specjalne prawa dla mniejszości seksualnych. Nie ma na to zgody chrześcijańskiej części Europy - zaznaczyła.

d3fqf4o

Trudny wybór w PiS. "Albo wyborcy, albo Kaczyński"

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fqf4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fqf4o
d3fqf4o
Więcej tematów