Trwa ładowanie...
d33a6pk

Polska i Węgry utworzą instytut badający praworządność w UE

Polska i Węgry chcą utworzyć wspólny instytut. Jego celem będzie badanie praworządności wśród krajów UE. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó wyjaśnił, że chodzi o to, by "nie brać ich za głupców".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska i Węgry chcą badać praworządność innych krajów UE
Polska i Węgry chcą badać praworządność innych krajów UE (East News)
d33a6pk

- Instytut ma zbadać stosowanie praworządności w całej UE, by w ten sposób zapobiec stosowaniu podwójnych standardów wobec Polski i Węgier - powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Polityk spotkał się w Budapeszcie ze Zbigniewem Rauem. W jego ocenie raport dotyczący praworządności, który będzie niebawem omawiamy w Brukseli, nie jest rzetelną oceną, lecz wyrazem politycznego stanowiska.

- Celem powstania instytutu jest to, by nie brano nas za głupców - dodał Szijjártó.

d33a6pk

Zobacz też: Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

17 września Parlament Europejski przyjął projekt rezolucji dotyczący przestrzegania zasady praworządności w Polsce. W dokumencie przygotowanym przez hiszpańskiego eurodeputowanego Lopeza Aguilara skrytykowano stan polskiej demokracji i działania rządu PiS.

- Przyjęta rezolucja dowodzi, że w dyskusjach toczących się w Parlamencie Europejskim kluczowe znaczenie odgrywają względy polityczne, a nie merytoryczne czy prawne - stwierdził wtedy rzecznik rządu Piotr Mueller.

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33a6pk

Podziel się opinią

Share
d33a6pk
d33a6pk
Więcej tematów