Trwa ładowanie...

Debata prezydencka w TVP. Subiektywne zestawienie najlepszych tekstów

"Menelowe plus", "betonowa ochrona życia", a może "niezły odlot"? Oto subiektywne zestawienie wypowiedzi kandydatów podczas debaty prezydenckiej w TVP.

Share
Debata prezydencka w TVP. Subiektywne zestawienie najlepszych tekstówŹródło: PAP
d2u8mpp

W trakcie debaty prezydenckiej w TVP padło mnóstwo ciekawych stwierdzeń. Kandydaci nie przebierali w słowach, z których skonstruowaliśmy poniższe subiektywne zestawienie.

Debata prezydencka w TVP. Stanisław Żółtek i "menelowe plus" na pierwszym miejscu

Na pierwszym miejscu "menelowe plus", które najczęściej przewija się w komentarzach internautów po debacie. To wypowiedź Stanisława Żółtka, która dotyczyła polityki specjalnej rządu. "Rząd się zajmuje kupowaniem ludzi za ich pieniądze: pięćset plus, pięć tysięcy plus… Może wprowadzić menelowe plus?" - pytał Żółtek podczas debaty.

Kandydat Nowej Prawicy nie popisał się też w innej kwestii. Pierwsze pytanie debaty prezydenckiej w TVP dotyczyło kwestii uchodźców. Pytany o nią, stwierdził, że "każdy powinien móc pracować w Polsce, ale to nie są obywatele polscy i nie mogą mieć tych samych praw". - Żeby nie pchały się darmozjady, żeby na zasiłkach żryć - dodał Żółtek.

Zobacz też: Debata prezydencka 2020. Michał Adamczyk do <a href="https://wiadomosci.wp.pl/rafal-trzaskowski-6030162878858369c">Trzaskowskiego</a>: "dzień bez ataku na TVP dniem straconym"

Debata prezydencka w TVP. Władysław Kosiniak-Kamysz i "niezły odlot"

Na uwagę zasługuje też wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL był wyraźnie zażenowany poziomem pytań ze strony prowadzącego TVP. "Ten, kto układał te pytania, musiał mieć niezły odlot" - stwierdził wprost na antenie.

d2u8mpp

Ciekawa wypowiedź padła też w trakcie wolnej wypowiedzi. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o "walce styropianu z betonem". Podczas debaty prezydenckiej w TVP nawiązań do betonu było więcej. Podczas pytania o ustawę legalizującą związki partnerskie Władysław Kosiniak-Kamysz wspomniał o "betonowej ochronie życia" ze strony PiS.

Równie ciekawe były wypowiedzi Roberta Biedronia i Stanisława Żółtka dotyczące kwestii przyjęcia euro przez Polskę. Biedroń wprost powiedział, że "jeśli w Polsce będzie rządził Andrzej Duda, to prędzej rubla wprowadzimy niż euro". Z kolei Stanisław Żółtek o wprowadzaniu innej waluty nie chciał rozmawiać wcale. - Precz z tym euro! - rzucił do prowadzącego.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2u8mpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8mpp
d2u8mpp
Więcej tematów