ycipk-2r2zxy

Darłowo. Ewakuowano 430 uczniów ze szkoły. Pięć osób trafiło do szpitala

Jedna osoba nieprzytomna, ponad 400 uczniów ewakuowanych - to efekt rozpylenia nieznanej substancji w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem apelu z okazji 100-lecia niepodległości Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku wybuchu gazu w Kielcach, ewakuowano 16 osób
W wyniku wybuchu gazu w Kielcach, ewakuowano 16 osób (East News, Fot: Michał Adamowski)
ycipk-2r2zxy

- Uczniowie, którzy zostali poszkodowani, trafili do szpitala z podrażnionymi drogami oddechowymi. Objawiało się to kasłaniem. Z informacji przekazanych ze szpitala wynika, że nic groźnego się im nie stało. Mają być wypisani do domów - powiedziała w rozmowie z portalem dziennikbaltycki.pl Magdalena Miszke, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Lekcje w szkole nie zostały wznowione po tym, jak koło południa, tuż przed apelem z okazji 100-lecia niepodległości Polski trzeba było ewakuować 430 uczniów. - Wstępnie wiemy, że doszło do rozpylenia w szkole jakiejś groźnej substancji - stwierdziła mł. asp. Kinga Warczak z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

ycipk-2r2zxy

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i pogotowie. - Jedna osoba była nieprzytomna, ale odzyskała świadomość - poinformował w rozmowie z portalem dziennikbaltycki.pl st. kpt. Piotr Słupski, oficer prasowy powiatowego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Do szpitala na obserwację przewieziono 5 osób z podrażnionymi drogami oddechowymi.

Zobacz także: Historie pewniej choroby. "Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę stawiać żagle, szorować pokład"

Szkoła została przeszukana. - Nie znaleźliśmy śladów wylania ciekłej substancji. Prawdopodobnie więc została ona rozpylona areozolem - dodał st. kpt. Słupski.

ycipk-2r2zxy

Nie wiadomo również, kto to zrobił. - Zapewniam, że tego zajścia tak nie pozostawimy. Osoba lub osoby, które za nie odpowiadają muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami - stwierdziła dyrektor Miszke.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2r2zxy
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2r2zxy

ycipk-2r2zxy
ycipk-2r2zxy